HABER AKIŞI

Mücadele vurgusu

 Tarih: 18-01-2018 04:00:00

CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel Kristal İş Sendikası’nı ziyaret etti. Sallarel’i Kristal-İş Eskişehir Şube Başkanı Erdal Akyazı ve işçiler karşıladı. Sesini duyurmada en örgütlü sendikalardan birinin Kristal-İş olduğunu vurgulayan Sallarel, “Örgütlü işçi oranı Türkiye  genelinde düşerken bu oran Eskişehir’de artıyor. Kamudaki işçiler korkmasına rağmen bizdeki oranlar diğer illere göre iyi durumda. Kocaeli sanayi kenti olmasına rağmen Eskişehir’deki oranlar Kocaeli ile başa baş. Ülke şu durumdayken örgütlü mücadele çok önemli.” dedi. Sendika Başkanı Akyazı  taşerondaki işçilerin kadroya alınması konusunda, “Amacın başka olduğuna inanıyorum. İşçiler kadroya müracaat ediyor, kadro almadan haklarından feragat etmesi için kağıt imzalatıyorlar. İşçi kadroya giremezse o feragatnameler geri verilecek mi?” diye sordu. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA TÜMSİAD ve ESO işbirliği ile düzenlenen büyükelçiler buluşması için 23 Afrika ül..
Genç çiftçilere destek Genç çiftçilere destek Günyüzü'nde Genç Çiftçi projesi kapsamında dağıtılan 170 küçükbaş hayvan sahiple..
Alp ailesinin anne acısı Alp ailesinin anne acısı Gazetemiz Köşe Yazarlarından Vedat Alp’in annesi Müşerref Alp hayata gözlerini y..
Han’ı mutlaka  alacağız Han’ı mutlaka alacağız AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ilçe ziyaretlerine ve..
  SİYASET HABERLERİ
İlçeler TBMM’ye gitti İlçeler TBMM’ye gitti Eskişehir İlçeleri Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, CHP Milletvekilleri Dr. J..
HABER ARŞİVİ
Yukarı