istanbul escort
HABER AKIŞI

Modifiyecilere ceza yağdı

 Tarih: 20-10-2018 04:00:00
İl Emniyet Müdürlüğü vatandaşların şikayeti üzerine modifiye edilmiş ve abart egzoz ile gürültü yapan sürücülere ceza yağdırdı.

Emniyette yapılan açıklamada, “İlimiz merkezinde trafik konusunda vatandaşlarımızdan gelen şikayetler içinde oldukça önemli yer tutan sorunlardan birisi de; modifiye edilmiş araçlarla trafik içinde aşırı gürültülü araç kullanarak çevreyi rahatsız eden ve trafik güvenliğini tehlikeye atan sürücülerdir.  Eskişehir Emniyet Müdürlüğü olarak Eskişehir İl Merkezinde bulunan sorumluluk sahamız içinde, araçlarını teknik şartlara uygun durumda bulundurmayan, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya çevredekileri rahatsız edecek şekilde duman ve gürültü çıkaran abart egzozlu (modifiye) edilmiş kullanan araç sürücülerine yönelik olarak etkin uygulamalar yapılmaktadır.2018 yılı içinde yapılan trafik denetimlerinde abart egzoz ile modifiye edilmiş araç kullanarak çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü çıkardığı tespit edilen 870 araç sürücüsüne 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 30.uncu Maddesi uyarınca cezai işlem yapılmış, araçlar teknik şartlara uygun duruma getirilinceye kadar trafikten men edilmiştir. Abart egzoz kullanımının önlenmesinin sağlanması amacıyla çalışmalarımız aralıksız olarak etkili ve caydırıcı bir şekilde sürdürülmektedir” dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
FRİGYA VADİSİ  BÜYÜK FIRSAT FRİGYA VADİSİ BÜYÜK FIRSAT “Eskişehir’in Jeoturizm Potansiyeli” konferansında konuşan öğretim üyesi Dr Erda..
 Kardeşlik için el ele Kardeşlik için el ele MÜSİAD Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan Duman ve Yönetim Kurulu Üyeleri İl Milli E..
Bütün toplumu kucaklayacağız Bütün toplumu kucaklayacağız Odunpazarı Kent Konseyi, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. ..
Kaportacıların 'dolu' mesaisi Kaportacıların 'dolu' mesaisi Eskişehir’de yağan dolu yüzlerce araçlara zarar verdi. Başvuru sayısı atınca kap..
HABER ARŞİVİ
Yukarı