HABER AKIŞI

Modifiyecilere ceza yağdı

 Tarih: 20-10-2018 04:00:00
İl Emniyet Müdürlüğü vatandaşların şikayeti üzerine modifiye edilmiş ve abart egzoz ile gürültü yapan sürücülere ceza yağdırdı.

Emniyette yapılan açıklamada, “İlimiz merkezinde trafik konusunda vatandaşlarımızdan gelen şikayetler içinde oldukça önemli yer tutan sorunlardan birisi de; modifiye edilmiş araçlarla trafik içinde aşırı gürültülü araç kullanarak çevreyi rahatsız eden ve trafik güvenliğini tehlikeye atan sürücülerdir.  Eskişehir Emniyet Müdürlüğü olarak Eskişehir İl Merkezinde bulunan sorumluluk sahamız içinde, araçlarını teknik şartlara uygun durumda bulundurmayan, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya çevredekileri rahatsız edecek şekilde duman ve gürültü çıkaran abart egzozlu (modifiye) edilmiş kullanan araç sürücülerine yönelik olarak etkin uygulamalar yapılmaktadır.2018 yılı içinde yapılan trafik denetimlerinde abart egzoz ile modifiye edilmiş araç kullanarak çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü çıkardığı tespit edilen 870 araç sürücüsüne 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 30.uncu Maddesi uyarınca cezai işlem yapılmış, araçlar teknik şartlara uygun duruma getirilinceye kadar trafikten men edilmiştir. Abart egzoz kullanımının önlenmesinin sağlanması amacıyla çalışmalarımız aralıksız olarak etkili ve caydırıcı bir şekilde sürdürülmektedir” dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA TÜMSİAD ve ESO işbirliği ile düzenlenen büyükelçiler buluşması için 23 Afrika ül..
Genç çiftçilere destek Genç çiftçilere destek Günyüzü'nde Genç Çiftçi projesi kapsamında dağıtılan 170 küçükbaş hayvan sahiple..
Alp ailesinin anne acısı Alp ailesinin anne acısı Gazetemiz Köşe Yazarlarından Vedat Alp’in annesi Müşerref Alp hayata gözlerini y..
Han’ı mutlaka  alacağız Han’ı mutlaka alacağız AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ilçe ziyaretlerine ve..
  SİYASET HABERLERİ
İlçeler TBMM’ye gitti İlçeler TBMM’ye gitti Eskişehir İlçeleri Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, CHP Milletvekilleri Dr. J..
HABER ARŞİVİ
Yukarı