istanbul escort
HABER AKIŞI

MİLLETİN DESTANI

 Tarih: 15-07-2018 04:00:00

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Büyükakın açıklamasında 15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak mecburiyetinde olduklarını ifade ederek, “Çevresinde düşmanın, içerisinde hainin eksik olmadığı böylesi zor ve değerli bir coğrafyada ayakta kalmak ve hedeflere ulaşmak için tarihin her döneminde olduğu gibi bu dönemde de, bundan sonrada tek yürek olmayı başarmak zorundayız. Bu ülkenin vatandaşları olarak vatanımıza, milletimize, bayrağımıza, devletimize sahip çıkmak, bu dört değerin önemini çocuklarımıza, gençlerimize anlatmak zorundayız. Bu nedenle darbe girişimini fiilen yürütenleri, arka planda onları yönetenleri, darbecilere destek olanları asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Biz şu anda tarihi bizzat yaşadığımız için belki yeterince farkında değiliz; ama gelecek nesillere gerçekten çok önemli bir miras bırakıyoruz. Tarihe not düşmek adına 15 Temmuz’la ilgili mümkün olduğu kadar çok bilimsel çalışma yapılmalı, mümkün olduğu kadar çok hatıra bırakılmalıdır. Geleceği emanet edeceğimiz çocuklarımızı da bu şuurla yetiştirmeliyiz. Türkiye’nin ve milletin bekasıyla ilgili aklında hala kötü niyet olan iç ve dış tehditler şunu asla unutmamalıdır ki, bizler öylesi bir vatan ve millet bağlılığı içindeyiz ki; durum ne olursa olsun, söz konusu vatan ise bizler için gerisi teferruattır. Bu nedenle herkes bilmelidir ki bu ülkenin muasır medeniyetlerin önüne geçmesinde, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmasının önünde hiçbir engel duramayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günümüzü tebrik ediyor; şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sıhhat ve afiyet diliyorum” diye bildirdi.
BAKICI’DAN 15 TEMMUZ MESAJI
Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı da, “15 Temmuz Demokrasi ve Mili Birlik Günü” nedeni ile yayımladığı mesajında, “15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen hain saldırı karşısında kendilerini tanklara, uçaklara, helikopterlere ve ateş kusan silahlara siper eden, iradesini zorbalara teslim etmeyen milletimiz tarihin sayfalarına altın harflerle kazınacak bir demokrasi destanı yazmıştır. Milletimiz; vatanına, demokrasisine, devletine sahip çıkarak bu ülkeyi bölmek isteyen vatan hainlerine en güzel cevabı vermiş ve bağımsız yaşama arzusunu tüm dünyaya haykırmıştır. 15 Temmuz 2016 günü; bir dönemin acı, ancak şanlı bir hatırası olarak Türk Demokrasi Tarihine kazınacak bir demokrasi zaferidir. Bizlere düşen sorumluluk, şehitlerimizin emaneti olan bu güzel vatan topraklarına aynı inanç ve kararlılıkla sahip çıkarak ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara karşı uyanık olmak ve mücadeleyi aynı kararlılıkla yürütmektir” ifadelerine yer verdi. 

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BÖLGE HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
resim yok NEVRUZ ATEŞİ ESKİŞEHİR’DE YANDI Her yıl geleneksel olarak kutlanan ve doğanın uyanışı olarak sembolize edilen Ne..
  SİYASET HABERLERİ
Eşit hizmet sürecek Eşit hizmet sürecek Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, kırsal mahallelerde gerçekleştirdiği z..
Sakallı’dan iki büyük müjde Sakallı’dan iki büyük müjde Burhan Sakallı, eğitim ve ulaşım anlamında şehrin genelini ilgilendiren iki büyü..
Üçlü olsun güçlü olsun Üçlü olsun güçlü olsun Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, AK Parti Genel ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı