istanbul escort
HABER AKIŞI

MHP 49 YAŞINDA

 Tarih: 10-02-2018 10:50:07
MHP İl Başkanı Kadir Bıyık, 49 yaşına giren Milliyetçi Hareket Partisi’nin ülkenin ve Türlüğün kalesi olduğunu söyledi.

GURURLA YARIM ASIR

Bıyık, “8-9 Şubat 1969 günlerinde Adana’da milletimizin üzerine Üç Hilal sancağı tıpkı güneş gibi doğarak yükseldi. 49 yıl önce MHP ebedi yürüyüşüne başladı. Milliyetçi Hareket Partisi kaynağını üç bin yıllık Türk medeniyet tasavvurundan alan, felsefesini Orhun Anıtlarında somutlaştıran, anlamını Türk-İslam Ülküsünde görmüş bir Türk destanıdır. Fedakârlıklarla, acılarla ve şahadetlerle yarım asra gururla geldik. Ülkemizi bayrak, Türklüğü yıkılmaz kale bildik” dedi.

ÇİZGİSİNDEN ÇIKMADI

Bıyık sözlerine şöyle devam etti: “Tuzaklar, hain emeller, kumpaslar derken nice badirelere uğradık. Bu kutlu davadan bir an olsun vazgeçmedik. Bu gerçekler ışığında 49 yıllık tarihi boyunca çizgisinde çıkmayan siyasi teşekkül olmanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş bütün büyüklerimi rahmetle, minnetle anıyor, manevi hatıraları önünde saygı ile eğiliyorum. Ruhları şad olsun” dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  SİYASET HABERLERİ
Malıç’ta müjdeler verdi Malıç’ta müjdeler verdi Burhan Sakallı, ilçe ziyaretlerine Mihalıççık ile devam etti. Sakallı’ya Mihalıç..
Kardeşlik bozulmayacak Kardeşlik bozulmayacak AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Yıldıztepe Mahallesind..
HABER ARŞİVİ
Yukarı