istanbul escort
HABER AKIŞI

Mevlana ilgisi büyüyor

 Tarih: 10-07-2019 04:00:00

Eskişehir’de Mevlevihanesi Kültürel Derneği'nin faaliyetleri vatandaşlar tarafından büyük bir ilgi görüyor.  2006 yıllında kurulan, Eskişehir Kurşunlu Camii ve Külliyesi içerisinde yer alan Eskişehir Mevlevihane Kültür Derneği, Sema, dinleti programları düzenliyor. Türkiye’nin büyük Mevlevihanelerinden birisi olan Eskişehir Mevlevihane’si, Mevlana kültüründe önemli bir yere sahip kentin maneviyatına katkı sağlıyor. Eskişehir, Mevlana kültüründe büyük isimler olan Hacı Hasan Dede ve Mesnevi Han'ın yetiştiği yer olarak biliniyor. Dernekte her hafta cumartesi ve pazar günleri öğleden sonra dinleti, her ayın ilk pazarında Sema programı ve senede bir kez de Şeb-i Aruz gibi programları düzenleniyor. Ayrıca Mevlevihaneye bağlı olan ve genelde Mevlana kitapları içerisinde bulunan kütüphanesine de vatandaşlar tarafından, özellikler öğrenciler tarafından büyük bir ilgi gösteriliyor. Özellikle her ayın ilk pazar gününde yapılan Sema programı Eskişehirliler ve kenti ziyarete gelenlerin ilgisini çekiyor.

  GÜNDEM HABERLERİ
Özel çocuklara sahip çıkmalıyız Özel çocuklara sahip çıkmalıyız Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet göster..
Muhtarlarımızın yanındayız Muhtarlarımızın yanındayız CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer 31 Mart yerel seçimlerinin ardından ye..
HABER ARŞİVİ
Yukarı