HABER AKIŞI

Mesleğe sahip çıkın

 Tarih: 06-05-2019 04:00:00

Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi’nin Mesleğe Hoş geldin etkinliği Tepebaşı Belediyesi Özdilek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan MMO Şube Başkanı Atila Tomsuk, 1994 girişli olduğunu ve bu etkinliğin yıllardır yapıldığını belirterek, “Burada neler yapacağız,etikler kurallar içinde sınavlara girecek mesleğe başlayacaksınız. Bu ülke ve aileleriniz sizlere çok şey verdi. Ellerinden geleni yaptılar, sizlerde eğitimi tamamladınız. Ülkeye ve ailenize hizmetler sunacaksınız, başarılı olacağınıza inanıyorum” dedi. Makina Mühendisleri Odası Genel Başkanı Yunus Yener ise, “Ülkede işsizliğin yüzde 15, genç işsizliğin yüzde 30’lara olduğu bir ortamda mezun oluyorsunuz. Yemin edeceğiz. Neyi yemin edeceğiz. Mesleki etik ilkelerimiz var. Türkiye’ye topluma, kendisine sorumluluğunuz var. Arkasından duramayacağınız hiçbir şeyin altına imza atmayacağız. İşte bu ilkemiz. Mühendisliğe sahip çıkmalıyız, Odamızı sahip çıkmalıyız. Mesleğin onurunu koruyacağız. Beraber yapacağız, mesleki onuru birlikte koruyup yükselteceğiz.” Ödül töreninden sonra öğrenciler yemin ettiler ve öğrencilere rozet takımı töreni gerçekleştirildi. 

  GÜNDEM HABERLERİ
HEDEF MİLLİ YHT PROJESİ HEDEF MİLLİ YHT PROJESİ Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ'ı..
Esnaf turist bekliyor Esnaf turist bekliyor Eskişehir’in önemli turizm merkezlerinden biri olan tarihi Odunpazarı Bölgesi es..
Tepebaşı normale hazır Tepebaşı normale hazır Tepebaşı Belediyesi’ne bağlı kreşlerde ve çocuk merkezlerinde görev yapan person..
HABER ARŞİVİ
Yukarı