HABER AKIŞI

Mesire alanlarında piknik keyfi

 Tarih: 12-03-2018 04:00:00
  HABER VİDEOSU

Eskişehir’de hafta sonu havanın güneşli olmasını fırsat bilen vatandaşlar piknik alanlarına akın etti. 
Yaz mevsiminden kalma günlerin kendisini iyiden iyiye hissettirdiği bu günlerde yaşça büyük olanlar piknik alanlarında, çocuklar ise oyun gruplarıyla vakit geçiriyor. Güzel havayı fırsat bilen aileler de mangal yaparak güneşli havanın tadını çıkardı. Ailesi ile mesire alanlarına adeta akın eden vatandaşlar, kentin gürültüsünden kaçarak doğada huzuru aradı. Regülatör piknik alanında mangal yakan Sezgin Oğuz isimli vatandaş, "Güzel bir gün. Ailecek geldik. Sıkıldık epeydir. Buraya geldik ve piknik yapıyoruz. Şehrin kalabalığından bunaldık. Hafta sonu piknik alanına attık kendimizi" dedi. 

"Şehrin karmaşasından kurtulmak için geldik" 
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde öğrenci olan Mehmet Şimşek de kalabalıktan bunaldıkları için arkadaşlarıyla piknik yaparak vakit geçirmeye karar verdiklerini söyledi. Şimşek, "Hava sıcak, hayat güzel ve şehrin karmaşasından kurtulmak için arkadaşlarımla pikniğe geldik. Şanlıurfalı olduğum için de kebap gibi yiyecekleri arkadaşlarım bana yaptırmak istediler. O yüzden ben yapıyorum. Doğanın tadını çıkarıyoruz" diye konuştu. 
Son olarak güneşli havanın tadını çıkardıklarını aktaran Türkan Agarak ise şunları söyledi: 
"Bu havayı güzel bulmuşum neden kaçırayım? Eskişehir’in havası da çok güzeldir, harikadır, müthiştir. Hava durumunu takip ediyoruz. Fırsat buldukça da buralara geliyoruz. Hepimiz çalışıyoruz. Çalışınca da pazar günü bize harika geliyor." 
Hava sıcaklıklarının 17 dereceye kadar çıktığı Eskişehir'de, güneşli ve açık havanın daha da süreceği öğrenildi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YAŞAM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Okullara sıkı takip Okullara sıkı takip Yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte 247 okul ve çevresinde 758 G..
Öğretmenler başardı Öğretmenler başardı Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinin, çeşitli inşaat çalı..
PUAN DURUMU
HABER ARŞİVİ
Yukarı