istanbul escort
HABER AKIŞI

Mavi kapak mucizesi

 Tarih: 09-02-2019 04:00:00
Engelli insanlar için örnek bir proje hayata geçiren ve yaklaşık 4 yıldır mavi kapak toplayarak bazı ihtiyaç sahibini tekerlekli sandalyeye kavuşturan Barbaros İlkokulu öğretmen ve öğrencileri, ulaşılan rakamı şimdi de 100 bine çıkararak akülü tekerlekli sandalye almak için çalışıyor.

Eskişehir Barbaros İlkokulu öğretmen ve öğrencileri el birliğiyle engelli insanların hayatına dokunuyor. Yaklaşık 4 yıldır mavi kapak toplayarak ihtiyaç sahibi engellilere tekerlekli sandalye ulaştıran okul yönetimi, bu kez daha büyük hedefler için kolları sıvadı. Mavi kapak kampanyalarının yıllardır devam ettiğini belirten Barbaros İlkokulu Müdürü Kenan Demirel, “Mavi kapak kampanyamız yaklaşık 4 yıldır devam ediyor. Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan’ın uhdesindeki sıfır atık projesi kapsamında değerlendirerek hedefimizi yükseltip devam etmeye karar verdik. Daha önce mavi kapak projemizde ihtiyacı olan yaşlı insanlara tekerlekli sandalye temin etmiştik. Ancak sınıf öğretmenimiz bir öneriyle geldi ve ‘Bunu kimseye bağımlı olmadan akülü bir tekerlekli sandalyeye çevirebilir miyiz?’ dedi. 'Tabii ki dedik' ve okul olarak hep beraber kampanyayı başlattık. Eğitim kurumunun çevreyle ilişkisi de önemli. Bizim mahallemizde bulunan insanlarımızın, velilerimizin ve öğrencilerimizle aynı apartmanda yaşayan insanların bu projeye katkı vermelerini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Antik kente sıfır mahalle Antik kente sıfır mahalle Sivrihisar ilçesinde bulunan ve Kibele için kurulan antik kent Pessinus'un yanı ..
Eskişehir için varız Eskişehir için varız AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, Eskişehir ile ilgili gerek Hükümet gerekse B..
Refah değil sefalet Refah değil sefalet Kamu Sen İl Temsilcisi Haydar Urfalı, memura verilen zam teklifinin refah değil ..
Kararın arkasındayız Kararın arkasındayız MHP Milletvekili Metin Nurullah Sazak, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Bele..
  SİYASET HABERLERİ
AK PARTİ 18 YAŞINDA AK PARTİ 18 YAŞINDA AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, AK Parti'nin 18. kuruluş yıldönümü dolay..
HABER ARŞİVİ
Yukarı