istanbul escort
HABER AKIŞI

Maske kullanın

 Tarih: 08-02-2019 04:00:00
Eskişehir Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Çalışma Grubu, insanların toplu olarak bulundukları yerlerin salgın hastalıkların yayılmasında çok önemli rolü olduğunu vurgulayarak korumak ve korunmak için maske kullanılmasını istedi.

Sıcaksular'da Kent Konseyi ek binası önünde açıklama yapan Eskişehir Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Çalışma Grubu adına konuşan Başkan Sadife Aşıcıel, "Gripli, veremli, mantarlı, öksüren, burnu akan, elinde, üstünde milyarlarca bakteri, virüs taşıyan binlerce insanın bindiği toplu ulaşım araçları, alışveriş merkezleri, okullar organizmaların en kolay bulaşabildiği ve etkili olduğu yerlerdir. Bu ortamda bulunan herkes kendi mikroplarını getirir ve bırakır" dedi. Bir çok medeni ülkede hastaların maske takması daha sorumlu bir davranış kabul edilmekte olduğunu hatırlatan Sadife Aşıcıel, şunları söyledi: "Eskişehir Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Çalışma Grubu olarak bizler de, bugün itibari ile süresi olmayan ve bu şehirde yaşayan herkesin alışkanlık haline getirdiğini görene kadar çalışmalar yapacağımız bir maske takma kampanyası başlatıyoruz. Bunun nedeni ise herkesin salgın hastalıklardan korumaktır. Hepimiz özellikle toplu taşıma araçlarında ve kalabalık alanlarda kendimizi korumak ve eğer kendimiz de herhangi bir virüs varsa başkalarına bulaştırmamak için maske takmalıyız" dedi 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
ESKİŞEHİR’E TERMAL MÜJDE ESKİŞEHİR’E TERMAL MÜJDE Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Eskişehir’de gün boyu bir dizi etkinliğe katıldı. K..
Fuhuşta dev baskın Fuhuşta dev baskın Eskişehir Emniyet Müdürlüğünce 5 ilde eş zamanlı gerçekleşen 'Bal Tuzağı 4' adlı..
Ataç’ın gurur projesi Ataç’ın gurur projesi Tepebaşı Belediyesi'nin özel gereksinimli bireyleri toplumla bütünleştirmek amac..
Adaya tam destek Adaya tam destek Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büy..
HABER ARŞİVİ
Yukarı