istanbul escort
HABER AKIŞI

Maske kullanın

 Tarih: 08-02-2019 04:00:00
Eskişehir Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Çalışma Grubu, insanların toplu olarak bulundukları yerlerin salgın hastalıkların yayılmasında çok önemli rolü olduğunu vurgulayarak korumak ve korunmak için maske kullanılmasını istedi.

Sıcaksular'da Kent Konseyi ek binası önünde açıklama yapan Eskişehir Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Çalışma Grubu adına konuşan Başkan Sadife Aşıcıel, "Gripli, veremli, mantarlı, öksüren, burnu akan, elinde, üstünde milyarlarca bakteri, virüs taşıyan binlerce insanın bindiği toplu ulaşım araçları, alışveriş merkezleri, okullar organizmaların en kolay bulaşabildiği ve etkili olduğu yerlerdir. Bu ortamda bulunan herkes kendi mikroplarını getirir ve bırakır" dedi. Bir çok medeni ülkede hastaların maske takması daha sorumlu bir davranış kabul edilmekte olduğunu hatırlatan Sadife Aşıcıel, şunları söyledi: "Eskişehir Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Çalışma Grubu olarak bizler de, bugün itibari ile süresi olmayan ve bu şehirde yaşayan herkesin alışkanlık haline getirdiğini görene kadar çalışmalar yapacağımız bir maske takma kampanyası başlatıyoruz. Bunun nedeni ise herkesin salgın hastalıklardan korumaktır. Hepimiz özellikle toplu taşıma araçlarında ve kalabalık alanlarda kendimizi korumak ve eğer kendimiz de herhangi bir virüs varsa başkalarına bulaştırmamak için maske takmalıyız" dedi 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
FRİGYA VADİSİ  BÜYÜK FIRSAT FRİGYA VADİSİ BÜYÜK FIRSAT “Eskişehir’in Jeoturizm Potansiyeli” konferansında konuşan öğretim üyesi Dr Erda..
 Kardeşlik için el ele Kardeşlik için el ele MÜSİAD Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan Duman ve Yönetim Kurulu Üyeleri İl Milli E..
Bütün toplumu kucaklayacağız Bütün toplumu kucaklayacağız Odunpazarı Kent Konseyi, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. ..
Kaportacıların 'dolu' mesaisi Kaportacıların 'dolu' mesaisi Eskişehir’de yağan dolu yüzlerce araçlara zarar verdi. Başvuru sayısı atınca kap..
HABER ARŞİVİ
Yukarı