HABER AKIŞI

Mahmudiye’de kurtuluş coşkusu

 Tarih: 20-09-2018 04:00:00

Mahmudiye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97’ncı yılı gerçekleştirilen program ile kutlandı. Şehit ve gazilerin unutulmadığı programa halk büyük ilgi gösterdi. Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başlayan Mahmudiye’nin Kurtuluş Günü Programına; Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan’ın yanı sıra Mahmudiye Kaymakamı Salih Sak, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet İlker, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, Mahmudiye Eski Belediye Başkanı Sabri Avcil, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, “Kahraman Türk Ordusu’nun ve cesur Mahmudiye Halkının 35 günlük mücadelesi ile 18 Eylül 1921 tarihinde düşman işgalinden kurtarılmıştır. Kanında, karakterinde bağımsızlık ve özgürlük olan Türk Milleti tarihte olduğu gibi bugün de düşmanlardan korkmamış, korkmayacaktır” dedi. Mahmudiye’nin Kurtuluş Günü Programları kapsamında sevilen sanatçı Mithat Körler de şarkılarıyla sevenlerini coşturdu.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
İlk ders Nabi Hoca’dan İlk ders Nabi Hoca’dan AK Parti Eskişehir Milletvekili, Millî Eğitim ve Kültür ve Turizm eski Bakanı Na..
Gündoğdu’ya biring Gündoğdu’ya biring Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Gündoğdu’yu baştan sona yenileyec..
Belediyelere isyan etti Belediyelere isyan etti Eskişehir’de aracıyla seyrederken aniden yola fırlayan başıboş ata çarparak kaza..
  SİYASET HABERLERİ
Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri Seyitgazi’de bi..
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
HABER ARŞİVİ
Yukarı