istanbul escort
HABER AKIŞI

MAHKEMEDE İTİRAF ETTİ

 Tarih: 08-03-2019 11:42:05
Eskişehir Teknik Üniversitesi (ETÜ) İki Eylül Yerleşkesi'ndeki Kongre ve Kültür Merkezi inşaatının şantiyesinde görevli proje müdürü kadını silahla öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanığın yargılanmasına başlandı.

Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki ilk duruşmada tutuklu sanık Abdullah D (46) ile taraf avukatları hazır bulundu. Savunmasında cinayeti işlediğini itiraf eden sanık, pişman olduğunu söyledi. Olay günü kendisini kalfasının aradığını belirten sanık, "Bana, 'Ağabey, şantiyeye gelmen lazım. Suna Hanım işi bırakmamızı istiyor.' dedi. Sakin olmalarını söyledim. Diğer kalfam da arayıp gelmem gerektiğini söyleyince Suna Hanım'ı aradım. Firma sahibi Servet Alparslan ile görüştüğümü, eksikliklerin giderileceğini söyledim. Bana, 'Dün Servet vardı, bugün ben varım.' dedi. Ben de bunun üzerine şantiyeye gittim." diye konuştu. Şantiyede, ofisindeki odasında maktul Suna Yazıcıoğlu'nun tek başına olduğunu anlatan sanık, savunmasına şöyle devam etti: "Şantiyeye geldiğimde yaklaşık 70 personel sağda solda bekliyordu. Ricacı olmak adına Suna Hanım'ın yanına gittim. 'Siz müsaade etmiyorsunuz ama Servet Bey'le anlaşmıştık. Bu kadar insanı bir daha toparlayamam. Bu, bana büyük külfet olur.' dedim. Bana 'Sen nasıl erkeksin?' dedi. 'Ekibine sözünü geçiremiyor musun? Adam değil misin?' gibi cümleler kurdu. O andan sonrasını hatırlamıyorum. Silah, babamdan kalma silahtı. Ruhsatsızdı. Pişmanım." Mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. Geçen yıl mayıs ayında ETÜ İki Eylül Yerleşkesi'ndeki Kongre ve Kültür Merkezi inşaatının şantiyesinde görevli proje müdürü Suna Yazıcıoğlu'nu (48) silahla başından vurarak öldüren Abdullah D, olay yerinden kaçtıktan sonra polis tarafından yakalanmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
İşçinin hukuk zaferi İşçinin hukuk zaferi Nakliyat-İş Sendikası Eskişehir Reysaş'ta işten çıkarılan işçilerin önemli bir k..
ETİ işçisi çok mutlu ETİ işçisi çok mutlu Tek Gıda-İş Sendikası ile Eti Gıda A.Ş. arasında bir süredir devam eden ve 4 bin..
Dede torun başardı Dede torun başardı Eskişehir’de 12 yıldır topladıkları mavi kapaklar ile engelli vatandaşlara umut ..
Şehit aileleri baş tacımız Şehit aileleri baş tacımız İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, şehit aileleri, gaziler ve ailelerini ağır..
HABER ARŞİVİ
Yukarı