HABER AKIŞI

Mahallenin annesi

 Tarih: 14-05-2018 12:16:25
Anadolu topraklarında cefayı, sabrı, iyiliği temsil eden annelerin güzel bir örneği olan Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Meryem Kuş Açıkgöz, sadece kendi çocuklarına değil, Yeşiltepe'ye de annelik yapıyor.

Her yıl Mayıs ayının ikinci haftası kutlanılan Anneler Günü, bu sene de fedakarlığın en büyük örneklerinden biri olarak hatırlanıyor. Eskişehir Tepebaşı ilçesinin Yeşiltepe Mahallesi'nde muhtar olarak görev yapan Meryem Kuş Açıkgöz, 2 erkek çocuk sahibi. Eşinin vefat etmesiyle çocuklarının bakımını tek başına üstlenen Açıkgöz'ün anneliği çocuklarıyla da sınırlı kalmıyor. Aynı zamanda muhtar olarak bütün mahalleye de annelik yapan Açıkgöz, gençlerin uyuşturucudan etkilenmemesi için bir spor kulübü kurulmasını sağladı. Eşinin vefatıyla 2 oğluna hem anne hem baba olduğunu dile getiren Muhtar Meryem Kuş Açıkgöz, “Küçük oğlum Amerika’da burslu olarak eğitim görüyor, büyük oğlum bir makine fabrikasında çalışıyor. Hem anne hem baba olmak çok zor. Allah bu kuvveti bana verdi şükürler olsun ki. Çocuklarım da beni hiç üzmedi, yüreklerine sağlık” şeklinde konuştu. Mahallelinin de desteğini alarak tüm çocuklara annelik yaptığını aktaran Açıkgöz, “Ben sadece çocuklarımın değil, Yeşiltepe’nin de annesiyim, babasıyım. Mahalledeki çocuklarım ve onların aileleri bunu çok iyi bilir. Kendi çocuklarımı bırakın, mahallede tek bir çocuğumun ayağına taş, gözüne yaş değerse benim bunun karşısında olacağımı çok iyi bilirler. Bu anlamda emniyet ekiplerine teşekkür ederim, hepsi her anlamda yanımızda ve bizi yalnız bırakmadılar. Yüreklerine sağlık. Tüm Türkiye’nin, Eskişehir’in ve Yeşiltepe’nin, kısacası her hak eden annenin Anneler Günü kutlu olsun” dedi.  

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YAŞAM HABERLERİ
  SİYASET HABERLERİ
Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri Seyitgazi’de bi..
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
HABER ARŞİVİ
Yukarı