HABER AKIŞI

Lise tartışması sürüyor

 Tarih: 28-01-2020 04:00:00

Türk Eğitim-Sen Eskişehir 1 No’lu Şube Başkanı Haydar Urfalı, “Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yaklaşık bir haftadır yine tartışmaların odağı haline geldi” dedi.

Son olayı doğru anlayarak yorumlayabilmek ve karar verebilmek adına sınırlandırmak gerekliliğine inanıyoruz. Bu nedenle kısaca ifade etmek gerekirse; burada söz konusu okulun Makine Bölümünün bulunduğu binanın depreme dayanıksızlığı, yıkım kararı bulunması, bu nedenle kullanılamayacak olması ve buradan taşınması süreciyle ilgili yaşananlar ve gelişmeler değerlendirilecektir. Makine Bölümünün 2.dönemdeki eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmesi için iki alternatif olduğu faaliyetlerin ya Devlet Malzeme Ofisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ya da Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde sürdürüleceği ancak uygun alternatifin ikincisi olduğu ifade edilmiştir. İlk planda en az 300 öğrenci 50 öğretmeni doğrudan etkileyecek böylesi önemli bir kararın kamunun icra merciinde olmayan sendikaların kararıyla alınamayacağı aşikardır. Yapılan toplantıdaki amaç olsa olsa sendikalardan gelebilecek tepkileri ve eleştirileri izole etmek olabilir. Makine Bölümünde görev yapan üyemiz öğretmenlerimizle yaptığımız toplantıda nihai olarak, çözümün Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi içinde bulunmasının uygun olacağı, bunun için okul içinde yeterli ve uygun derslik, atölye ve birimin olduğu ifade edilmiştir. Makul, mantıklı ve uygulanabilir olan bu görüş ve önerilerimiz yönetim kurulumuzca İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt’a makamında bildirilmiştir. Bu aşamadan sonrasında karar ve uygulama icra merciinde bulunan yetkililerin görev ve sorumluluğundadır. Sürecin daha iyi anlaşılması ve hüküm verilebilmesi, süreçte ihmali ve suistimali olan her düzeydeki kamu görevlileri hakkında yasal işlem yapılması ve sorunun çözüm yollarında karşılaşılabilecek sorunların öngörülebilmesi için sorulara cevap aranmalıdır” dedi. 

  GÜNDEM HABERLERİ
15 yıl sonra YENİDEN! 15 yıl sonra YENİDEN! Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Kızılinler-Eşenkara Kür Merkezi Projesi ..
  SİYASET HABERLERİ
CHP’de Taşel kazandı CHP’de Taşel kazandı CHP Eskişehir 37. Genel Kurulu’nda 4 aday yarışırken çarşaf liste yapılan seçimd..
HABER ARŞİVİ
Yukarı