HABER AKIŞI

Laboratuvar güvenliği anlatıldı

 Tarih: 06-11-2019 04:00:00

Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi ve Türk Tesisat Mühendisleri Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği etkinlik Makina Mühendisleri Odası Eğitim Salonu’nda gerçekleşti. Etkinlikte konuşmacı olan Makina Mühendisi C. Selçuk Bayer, Laboratuvar Tasarımı ve Güvenliği konusunda bilgi verdi.

Çağdaş laboratuvarlardan örnekler veren Bayer, laboratuvarlarda sürdürülebilirliğin önemine dikkat çekti. Laboratuvar havalandırmasının çok önemli olduğuna dikkat çeken Bayer, “Ortamın genel havalandırmasında laboratuvarların fonksiyonel özellikleri mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Ortaya çıkan toksik gazlar ve koku yaratıcı kaynaklar ortamın kaç çevrim ile havalandırılması gerektiğini belirlemede önemli parametrelerdir” dedi. (Nizamettin Başak)

 

  GÜNDEM HABERLERİ
YENİ NORMAL HIZLI BAŞLADI YENİ NORMAL HIZLI BAŞLADI Eskişehir’de koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında kapalı olan işletmeler..
Otogarda hareket var Otogarda hareket var Koronavirüs tedbirleri sonrasında normalleşme dönemine girilmesi ile birlikte aç..
Basına paket şart Basına paket şart CHP’nin gazeteci kökenli Milletvekili Utku Çakırözer’in hazırladığı Mayıs ayına ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı