HABER AKIŞI

Kutlamalarda renkli görüntüler

 Tarih: 21-09-2018 04:00:00

Bilecik’te “Ahilik Haftası” kutlamaları renkli görüntülere sahne olurken, törende geleneksel “Şet Kuşatma” töreni yapıldı. Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesi’nde düzenlenen programa Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, AK Parti Bilecik Ağaoğlu, Bilecik İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, Bilecik Ticaret İl Müdürü Şinasi Balta, kurum müdürleri, sivil Milletvekili Selim Yağcı, Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, Bilecik İl Jandarma Komutanı Albay Uysal toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda esnaf katıldı. Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, Ahiliğin toplumda sanata ve sanatkara verilen değerin adı olduğunu belirterek, Ahiliğin tarihimizin ve kültürümüzün, kaynaşmamızın bir ve beraber olmamızın, paylaşmamızın ve kardeşlik duygularımızın en önemli unsurlarından biri olduğunu ifade etti. AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı ise, “Ahilik aslında sadece ticari hayat içerisinde olan bir düzeni anlatmıyor. Tarihimize baktığımızda ahilik bir sosyal hayat tarzını, bir iradi hayat tarzını bir eğitim metodunu ve insanların insanca hak ve adalet içerisinde yaşayabilmelerinin ölçülerini ve ölçütlerini içinde barındıran bir sistemin adı. Bu anma törenlerinde sadece kuru lafların ötesinde kendi ticaret hayatımızı, kendi düzenimizi kendi yaşadığımız dünya içerisindeki davranışlarımızı yeniden ortaya koyup ve bunların değerlendirmesini, muhasebesini de hep birlikte yapmamız lazım” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Bilecik Murat Hüdevandigar Ortaokulu öğrencileri tarafından halk oyunları gösterileri, Bilecik Edebali Kültür ve Araştırma Derneği tarafından ’Şet Kuşatma’ töreni ve protokol üyeleri tarafından müze içinde yer alan zanaatlar odasının gezildi. Tören İl Kutlama Komitesi tarafından, Bilecik’in Ahisi seçilen Ali Kılıç’a çeşitli hediyeler verilmesinin ardından sona erdi. 

  GÜNDEM HABERLERİ
ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA TÜMSİAD ve ESO işbirliği ile düzenlenen büyükelçiler buluşması için 23 Afrika ül..
Genç çiftçilere destek Genç çiftçilere destek Günyüzü'nde Genç Çiftçi projesi kapsamında dağıtılan 170 küçükbaş hayvan sahiple..
Alp ailesinin anne acısı Alp ailesinin anne acısı Gazetemiz Köşe Yazarlarından Vedat Alp’in annesi Müşerref Alp hayata gözlerini y..
Han’ı mutlaka  alacağız Han’ı mutlaka alacağız AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ilçe ziyaretlerine ve..
  SİYASET HABERLERİ
İlçeler TBMM’ye gitti İlçeler TBMM’ye gitti Eskişehir İlçeleri Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, CHP Milletvekilleri Dr. J..
HABER ARŞİVİ
Yukarı