istanbul escort
HABER AKIŞI

Kutlamalarda renkli görüntüler

 Tarih: 21-09-2018 04:00:00

Bilecik’te “Ahilik Haftası” kutlamaları renkli görüntülere sahne olurken, törende geleneksel “Şet Kuşatma” töreni yapıldı. Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesi’nde düzenlenen programa Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, AK Parti Bilecik Ağaoğlu, Bilecik İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, Bilecik Ticaret İl Müdürü Şinasi Balta, kurum müdürleri, sivil Milletvekili Selim Yağcı, Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, Bilecik İl Jandarma Komutanı Albay Uysal toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda esnaf katıldı. Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, Ahiliğin toplumda sanata ve sanatkara verilen değerin adı olduğunu belirterek, Ahiliğin tarihimizin ve kültürümüzün, kaynaşmamızın bir ve beraber olmamızın, paylaşmamızın ve kardeşlik duygularımızın en önemli unsurlarından biri olduğunu ifade etti. AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı ise, “Ahilik aslında sadece ticari hayat içerisinde olan bir düzeni anlatmıyor. Tarihimize baktığımızda ahilik bir sosyal hayat tarzını, bir iradi hayat tarzını bir eğitim metodunu ve insanların insanca hak ve adalet içerisinde yaşayabilmelerinin ölçülerini ve ölçütlerini içinde barındıran bir sistemin adı. Bu anma törenlerinde sadece kuru lafların ötesinde kendi ticaret hayatımızı, kendi düzenimizi kendi yaşadığımız dünya içerisindeki davranışlarımızı yeniden ortaya koyup ve bunların değerlendirmesini, muhasebesini de hep birlikte yapmamız lazım” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Bilecik Murat Hüdevandigar Ortaokulu öğrencileri tarafından halk oyunları gösterileri, Bilecik Edebali Kültür ve Araştırma Derneği tarafından ’Şet Kuşatma’ töreni ve protokol üyeleri tarafından müze içinde yer alan zanaatlar odasının gezildi. Tören İl Kutlama Komitesi tarafından, Bilecik’in Ahisi seçilen Ali Kılıç’a çeşitli hediyeler verilmesinin ardından sona erdi. 

  GÜNDEM HABERLERİ
FRİGYA VADİSİ  BÜYÜK FIRSAT FRİGYA VADİSİ BÜYÜK FIRSAT “Eskişehir’in Jeoturizm Potansiyeli” konferansında konuşan öğretim üyesi Dr Erda..
 Kardeşlik için el ele Kardeşlik için el ele MÜSİAD Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan Duman ve Yönetim Kurulu Üyeleri İl Milli E..
Bütün toplumu kucaklayacağız Bütün toplumu kucaklayacağız Odunpazarı Kent Konseyi, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. ..
Kaportacıların 'dolu' mesaisi Kaportacıların 'dolu' mesaisi Eskişehir’de yağan dolu yüzlerce araçlara zarar verdi. Başvuru sayısı atınca kap..
HABER ARŞİVİ
Yukarı