istanbul escort

HABER AKIŞI

Kurt’a özel mektup

 Tarih: 18-11-2019 04:00:00

Prof. Dr. Aysıt Tansel, babası şair ve halk bilimci Oğuz Tansel’in kitaplarını Odunpazarı Belediyesi Fakir Baykurt ve Hasan Hüseyin Korkmazgil Halk Kütüphanesine bağışladı.Aysıt Tansel ayrıca Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a mektup yazarak, babasının kitaplarını hediye etti.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğretim üyelerinden Prof. Dr. Aysıt Tansel, ‘masalcı baba’ olarak bilinen babası şair ve halk bilimci Oğuz Tansel’in 104’üncü yıl doğumgünü nedeniylekitaplarını Odunpazarı Belediyesi Fakir Baykurt ve Hasan Hüseyin Korkmazgil Halk Kütüphanesine bağışladı. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a mektup da yazan Aysıt Tansel, kütüphanelere gönderdiği kitaplardan Başkan Kurt’a da hediye etti. Mektubunda Kazım Kurt’un Odunpazarı için yaptıklarına hayran olduğunu dile getiren Tansel, Odunpazarı Belediyesi’nin 23 halk kütüphanesi olmasını büyük bir başarı olduğunu söyledi. Tansel’in mektubunu ve hediye ettiği kitapları alan Başkan Kurt, Prof. Dr. Aysıt Tansel’i arayarak teşekkür etti. Konuyla ilgili görüştüğümüz Aysıt Tansel, Türkiye’de Odunpazarı Belediyesi’nin bir örneğine daha rastlamadığını söyledi.Odunpazarı Belediyesi’nin 4’ü açık hava olmak üzere toplam 23 kütüphanesi olduğuna dikkat çeken Tansel, bu kütüphanelere Eskişehirlilerin yoğun ilgi gösterdiğinin de altını çizdi. “Türkiye’de insanlar okumuyor diyoruz. İnsanlar, imkân sağlanırsa okuyor. Odunpazarı Belediyesi de bu imkânı en iyi şekilde sunmuş” dedi. Babası Oğuz Tansel’in Fakir Baykurt ve Hasan Hüseyin Korkmazgil yakın arkadaş olduğunu anlatan Tansel, bu nedenle de kitapları Fakir Baykurt ve Hasan Hüseyin Korkmazgil Halk Kütüphanelerine bağışladığını belirtti. 

  GÜNDEM HABERLERİ
TBMM HEYETİ ÜNİVERSİTEDE TBMM HEYETİ ÜNİVERSİTEDE TBMM Bilişim Teknolojileri Bağımlılığıyla Mücadele Araştırma Komisyonu üyeleri, ..
Gençlerin yanındayız Gençlerin yanındayız MÜSİAD Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan Duman beraberinde Başkan Yardımcıları Gökh..
YAZIKLAR OLSUN! YAZIKLAR OLSUN! Göztepe Mahallesi’nde bulunan 75.Yıl Parkı’na Odunpazarı Belediyesi’nin gençleri..
Sarıcakaya şuranın yıldızı Sarıcakaya şuranın yıldızı AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Ankara Ticaret Odası C..
HABER ARŞİVİ
Yukarı