istanbul escort
HABER AKIŞI

Kuraklığa dayanıklı tohumlar

 Tarih: 11-07-2019 04:00:00

Tarımsal Yeniliklerin Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında Eskişehir Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü ile ortaklaşa hazırlanan ve 2019-2020 yıllarını kapsayan “Kuraklığa Karşı Toleranslı Buğday Çeşitlerinin Yayımı” projesiyle ilgili Sivrihisar Elcik Mahallesinde Mesut ve Reis buğday çeşitlerini tanıtmak amacıyla tarla günü yapıldı. Tarla gününe; İl Tarım ve Orman Müdürü Emine Sever, Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Üretim Şefi Ercan Yücel ve Proje Lideri Soner Yüksel, İl Müdür Yardımcıları, Şube-İlçe Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda mahalle muhtarı ve çiftçiler katıldı. İlk olarak Tarla sahibi Zeki Es tarafından tarlada uygulamanın nasıl gerçekleştiği anlatıldı. Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Proje Lideri Soner Yüksel de yayımı gerçekleştirilen Mesut ve Reis buğday çeşitlerinin özellikleriyle ilgili bilgi verdi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Özel çocuklara sahip çıkmalıyız Özel çocuklara sahip çıkmalıyız Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet göster..
Muhtarlarımızın yanındayız Muhtarlarımızın yanındayız CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer 31 Mart yerel seçimlerinin ardından ye..
HABER ARŞİVİ
Yukarı