istanbul escort
HABER AKIŞI

Kuraklığa dayanıklı tohumlar

 Tarih: 11-07-2019 04:00:00

Tarımsal Yeniliklerin Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında Eskişehir Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü ile ortaklaşa hazırlanan ve 2019-2020 yıllarını kapsayan “Kuraklığa Karşı Toleranslı Buğday Çeşitlerinin Yayımı” projesiyle ilgili Sivrihisar Elcik Mahallesinde Mesut ve Reis buğday çeşitlerini tanıtmak amacıyla tarla günü yapıldı. Tarla gününe; İl Tarım ve Orman Müdürü Emine Sever, Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Üretim Şefi Ercan Yücel ve Proje Lideri Soner Yüksel, İl Müdür Yardımcıları, Şube-İlçe Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda mahalle muhtarı ve çiftçiler katıldı. İlk olarak Tarla sahibi Zeki Es tarafından tarlada uygulamanın nasıl gerçekleştiği anlatıldı. Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Proje Lideri Soner Yüksel de yayımı gerçekleştirilen Mesut ve Reis buğday çeşitlerinin özellikleriyle ilgili bilgi verdi. 

  GÜNDEM HABERLERİ
Vatandaş  ‘hayır’ dedi Vatandaş ‘hayır’ dedi Odunpazarı Belediyesi, Hamamyolu Caddesi üzerinde kendi işlettiği kafelerdeki ça..
Cezalar havadan indi Cezalar havadan indi Emniyet Müdürlüğü tarafından Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın Projesi kapsamında ..
KADIN ÜRETİCİLERE  DESTEK TEPEBAŞI’NDA KADIN ÜRETİCİLERE DESTEK TEPEBAŞI’NDA Tepebaşı Belediyesi’nin yerel üretime ve kadınlara verilen destekler kapsamında ..
HEPİMİZİN YAVRULARI HEPİMİZİN YAVRULARI AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Eskişehir’de bulunan ..
  SİYASET HABERLERİ
KAYYUM ATANDI KAYYUM ATANDI Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir il yönetimine 45 gün içinde olağanüstü k..
HABER ARŞİVİ
Yukarı