HABER AKIŞI

Köstek değil Destek olalım!

 Tarih: 15-05-2019 12:18:07
Eskişehirspor’un Ocak ayında gerçekleşen genel kurulunda Kaan Ay ile birlikte yarışta yer alan Mustafa Topkaya twitter hesabından yaptığı açıklaması dikkat çekti. Topkaya, “Aday olmam ile ilgili karar vermedim” dedi.

Eskişehirspor’da 23 Mayıs’ta gerçekleşmesi planlanan genel kurul öncesinde başkan adaylarının ortaya çıkıp çıkmayacağı merakla beklenirken dün son genel kurulda Kaan Ay ile birlikte yarışan Mustafa Topkaya yaptığı açıklamalarıyla dikkat çekti.

Biz böyle bilmiyorduk

 “Eskişehirspor'u yönetmek demek, kriz yönetmek demektir” diye konuşan Topkaya, “Eskişehir 18 Ocak'ta oyunu bozdu. Kayyuma kalacak derken sandık kuruldu. Yasak kalktı. Ligde kaldı. Şimdi kongre kararı alındı. Şehir efsaneleri kıyıdan yürürken boğulmayı göze aldıkları için tebrik ve teşekkürü hak ettiler bence. Emeğinize sağlık. Es Es’im için hayırlısı olsun. Eskişehirspor'u yönetmek demek, kriz yönetmek demektir. Hayatı boyunca kriz yönetmemiş, hatta kriz yaşamamış arkadaşların kulübü yönetmek istemesi hem kendilerine hem de kulübe kötülük. "Biz böyle olduğunu bilmiyorduk" deyip bırakmayacak bir yönetim oluşmalı. Başka türlü olmaz” dedi.

Mali olarak ibra etmeyin

Mali tablonun incelenmesi gerektiğin dikkat çeken Mustafa Topkaya, Eskişehirspor’un hukuken dernek statüsünde olduğunu belirterek, “Yani yönetim, denetim, sicil ve diğer organlar kongrede belirleniyor. Tamamı başkanın listesinde yer alıyor. Mali tabloların imzalı olması ve borçların başlık halinde değil de içeriklerinin de açıklanması gerekir. Neyi ibra ediyorsunuz? Mali tabloların imzasız olması, borçların başlıklar halinde değil de içeriklerinin de açıklanması kulübün nasıl yönetildiğini gösterecektir. Futbolculara borçlar deniyor ama hangi futbolcular denmiyor. Menajerlere borç diyor ama hangi menajere ne kadar? Bunların açıklanması gerekir.  Kongre üyelerine tarihi bir sorumluluk düşüyor. Tüm şehrin vebali onlarda. Yönetimleri ibra etmeden önce Mali tabloları irdeleyin. Gerekirse süre talep edin incelemek için. Mali olarak ibra etmeyin. Kime ne kadar borç var, nasıl oluşmuş sorun! Her şeyi anlayın. İçiniz rahat ederse ondan sonra ibra edin. Kimsenin sizleri kullanmasına ve aptal yerine koymasına müsaade etmeyin. Kulüp yönetmek çiftlik yönetmek gibi değildir. Sevdalı kardeşlerimizin okul harçlıkları nereye gitmiş öğrenin” diye konuştu.

Bu çatı kutsal çatıdır

Geçmiş yönetimlere de seslenen Topkaya, “Şimdi buradan geçmiş yönetimlere bir tavsiyem var. Eskişehirspor'u ego aracınız olmaktan çıkarın. Bu kulübü şahsi emellerinize ve korkularınıza alet etmeyin. Bir şehrin kaderini avucunuzun içine almayın. Bu çatı kutsal bir çatıdır. Çarpılırsınız. Benden söylemesi” dedi.

15 kişi değil şehir olmalı

Topkaya, "Eskişehirspor başkanı seçilmek için önerebileceğim birkaç cümle: Kulüp, tarihin en kötü günlerini yaşıyor. Bu iş 15 kişinin yapacağı iş değil, şehir sahip çıkmalı. Belediyeler ve STK lar yardım etmeli. Transfer yasağını kaldırmaya çalışacağız. Başka türlü olmuyor” diye konuştu

Niye vekalet vermediler

Aday olup olmayacağına ilişkin de açıklama yapan Topkaya, “Ben kulübe gönüllü avukatlık yaparım dedim, hatta vekalet bilgilerimi Twitter’dan attım. Ama vekalet çıkarılmadı! Sebebi de söylenmedi. Oysa krizi yönetecek bir avukata ihtiyaç olduğunu onlar da biliyordu. Ama niye vekalet vermediler yüz yüze gelince soracağım. "Aday olacak mısınız?" sorularına henüz cevap veremiyorum. 18 Ocak'tan önce bulduğumuz Mali kaynak İle ilgili yeni bir görüşme yapıp aynı referansı almam halinde değerlendireceğim. Kimin aday olduğu elbette önemli ama seçilene köstek değil de destek olabilecek bilinç oluşmalı” dedi.
 

  GÜNDEM HABERLERİ
YHT’DE KRİZ ÇÖZÜLDÜ YHT’DE KRİZ ÇÖZÜLDÜ Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Covid-19 tedbirleri nedeniyle a..
Mahmudiye’de büyük heyecan Mahmudiye’de büyük heyecan Osmanlı Ordusunun at ihtiyacını karşılamak üzere 1815 yılında hara kurulan Eskiş..
Günay ilçe turunda Günay ilçe turunda AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, korona virüs karantin..
HABER ARŞİVİ
Yukarı