HABER AKIŞI

KORONA YASAKLARI BAŞLADI

 Tarih: 21-11-2020 13:49:02
Tüm dünyayı adeta kasıp kavuran koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlere her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Vaka sayısının ürkütücü boyutlara ulaşmasıyla birlikte alınan yeni kararlarda hayata geçiriliyor.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı koronavirüs tedbirleri ve kısıtlamalar dün akşam itibarı ile başladı.Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından yaptığı açıklama ile birlikte,bugünden itibaren 65 yaş üstü vatandaşlar saat 10..00’dan 13.00 ‘e kadar,20 yaş altı gençlerde saat 13’ ila 16.00 arasında sokağa çıkabilecekler.

Tedbir kapsamında hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ila 20.00 arasında hizmet verebilecekler.

Kahvehane ve benzeri işyerleri tamamen kapatılırken lokanta ve restoranlarda yalnızca paket servisi hizmeti verilebilecek. Bu uygulama ile restoranların tamamı ile lokantaların büyük bölümü kapanmış olacak.

Yine bugünden itibaren alış veriş merkezleri,berber,kuaför,market,restoran gibi işletmelerin çalışma saatleri de 10.00 ila 20.00 arasında olacak.Vatandaşlar bugünden itibaren 65 üstü yaşlılar ve 20 yaş altı gençler dışında saat 10.00 ila 20.00 arasında ikinci bir emre kadar sokağa çıkabilecekler.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
SORUN ÇOK ÇÖZÜM YOK SORUN ÇOK ÇÖZÜM YOK ESKİ Genel Kurulu’nda yatırım programı ve bütçe tartışıldı.
ANADOLU’NUN DERECELİ MEZUNLARI ANADOLU’NUN DERECELİ MEZUNLARI Anadolu Üniversitesi 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında dereceyle mezun olan öğren..
VEZNELER HAFTA SONU DA AÇIK VEZNELER HAFTA SONU DA AÇIK Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergilerin..
HABER ARŞİVİ
Yukarı