HABER AKIŞI

Kitap sevgisi artıyor

 Tarih: 06-07-2020 04:00:00

Sokağa çıkma kısıtlamasının bulunduğu günlerde birçok vatandaşın evdeki vaktini değerlendirmek için okumaya yöneldiği, bu süreçte ilk defa kitaplarla buluşanların olduğu ifade ediliyor. Sahaf çalışanı Burhan Sancaklı, pandemi sürecinin, günlük yaşama ve insanlara pek çok şeyi farklı olarak yansıttığını belirtti. Aslında bu sürecin olumsuz taraflarına karşın olumlu olan tarafların çok daha fazla olduğuna inandığını anlatan Sancaklı, “Kitap satışlarında ve okuma alışkanlığında bunu biz çok fazla hissettik. Özellikle kitaplar için 'bunu nasıl gördünüz, nasıl yansıttı' derseniz, ilk defa evde zamanı nasıl geçireceğini düşünen insanların kitaplarla tanıştığını gördük. Bu pandemi sürecinde okuma alışkanlığı insanlarda ekstradan başladı diye düşünüyorum” dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YAŞAM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Müdür Bilge’den Şehir’e ziyaret Müdür Bilge’den Şehir’e ziyaret İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, Şehir Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Keski..
Gökyüzünde tarihi gece Gökyüzünde tarihi gece Eskişehir’de Perseid Meteor Yağmuru gözlemi için Yusuflar Mahallesi’nde kamp kur..
Yeni projeler masada Yeni projeler masada Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) Başkanı Doç. Dr. Salim Atay ve b..
EFSAD’dan Ataç’a ziyaret EFSAD’dan Ataç’a ziyaret Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği Başk..
  SİYASET HABERLERİ
Sorun birlikte çözülmeli Sorun birlikte çözülmeli İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, TCDD arazileri ile ilgili durumun belediyeler..
İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a Ziyaret Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, İY..
İTTİFAK BULUŞTU İTTİFAK BULUŞTU İYİ Parti Eskişehir İl Yönetimi, CHP Eskişehir İl Başkanlığına “hayırlı olsun” z..
HABER ARŞİVİ
Yukarı