istanbul escort
HABER AKIŞI

Kırsalda tasarım etkinliği

 Tarih: 06-08-2018 04:00:00

Bilecik Valiliği ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) iş birliğinde ''Kınık köyü kırsalda tasarım'' etkinliği gerçekleştirilecek. BEBKA'dan yapılan açıklamada, 11-12 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek etkinlik öncesi çömlek ustaları, akademisyenler ve öğrencilerin yeni tasarım ürünleri geliştirmek üzere bir araya geldiği kaydedildi. 1900'lü yıllardan bugüne kadar çömlekçiliğin hayat bulduğu belirtilen açıklamada, ''Etkinlik öncesi 5 farklı atölyede çömlek ustası, akademisyen ve asistan olmak üzere toplam 19 kişi çömlekçilik sanatının bilinirliliğinin artması, yeni tasarım ürünlerinin geliştirilmesi, çömlek ustalarına yenilikçi fikirlerle farklı bakış açılarının kazandırılması amacıyla atölyelerde çalıştı. Atölye çalışmalarında çok sayıda yeni tasarım ürün, 11-12 Ağustos'ta sergilenecektir.'' ifadesinde bulunuldu. Açıklamada, akademisyen ve asistanların, ustalarla birlikte tasarladığı ve imal ettiği ürünlerin sergilenmesinin yanı sıra Kınık çömlek ürünlerinin tanıtımı ve pazarlanmasına yönelik çeşitli etkinliklerin de düzenleneceği bildirildi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BÖLGE HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
ESKİŞEHİR’E TERMAL MÜJDE ESKİŞEHİR’E TERMAL MÜJDE Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Eskişehir’de gün boyu bir dizi etkinliğe katıldı. K..
Fuhuşta dev baskın Fuhuşta dev baskın Eskişehir Emniyet Müdürlüğünce 5 ilde eş zamanlı gerçekleşen 'Bal Tuzağı 4' adlı..
Ataç’ın gurur projesi Ataç’ın gurur projesi Tepebaşı Belediyesi'nin özel gereksinimli bireyleri toplumla bütünleştirmek amac..
Adaya tam destek Adaya tam destek Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büy..
HABER ARŞİVİ
Yukarı