HABER AKIŞI

Kırım yoksa asla gelmeyin!

 Tarih: 21-05-2018 04:00:00

Eskişehir Kırım Derneği Başkanı Evren Olcay, “Kırımla ilgili çalışması olmayan siyasiler kapımızı çalmasın” dedi. Eskişehir Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından 18 Mayıs 1944 Kırım sürgününün 74’üncü yılı nedeniyle anma töreni düzenlendi. Törende konuşan Eskişehir Kırım Derneği Başkanı Evren Olcay, sürgünün 74’üncü yılının yanı sıra 2014 yılında Rusya’nın Kırım’ı işgaline de değinerek Kırım Tatarlarının dünya üzerinde yalnız bırakıldığını söyledi.  Türkiye olarak Filistin’deki, Suriye’deki ve dünya üzerinde birçok yerdeki zulümlere tepki gösterirken yanı başımızdaki Kırım’ın unutulduğunu, yeterince sahip çıkılmadığını belirten Başkan Evren Olcay, hem Türk Devleti hem de Türk halkı olarak işgal altında zor günler geçiren soydaşların yanında olunması gerektiğini söyledi. Yaklaşan seçim dönemine ilişkin de konuşan Olcay, Eskişehir Kırım Derneği olarak daha önceden olduğu gibi şimdi de tüm siyasilere kapılarının açık olduğunu ancak bundan sonra siyasi görüşü ne olursa olsun gelecek olan her siyasi parti temsilcisine Kırım ile ilgili çalışmalarını soracaklarını sözlerine ekleyerek, “Kırımla ilgili çalışması olmayan siyasiler kapımızı çalmasın” ifadelerini kullandı. Zekeriya Canigür Park'ında düzenlenen anma törenine Tepebaşı ve Odunpazarı belediye başkanları, dernek üyeleri, Kırımlı öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 45 yıldır mahalle ondan soruluyor 45 yıldır mahalle ondan soruluyor Eskişehir'de 45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretme..
HASTALARA UMUT MERKEZİ HASTALARA UMUT MERKEZİ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi..
Bu karar ideolojiktir Bu karar ideolojiktir Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Danıştay 8. Dairesinin, i..
Konut satışları  yüzde 11 düştü Konut satışları yüzde 11 düştü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir’..
  SİYASET HABERLERİ
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı