istanbul escort
HABER AKIŞI

Kırım isgal altında

 Tarih: 20-10-2018 04:00:00
Rusya’nın işgal ettiği Kırım’daki insan hakları ihlallerini Meclis gündemine getiren CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Türkiye’nin, Moskova yönetimine yönelik uluslararası yaptırımlara katılması çağrısı yaptı.
TBMM’de Kırım’daki insan hakları ihlalleri konusunda söz alan Çakırözer, Türkiye’de yaşayan milyonlarca Kırım Tatarının da kaygı ve üzüntü içinde olduğunu belirtti. Çakırözer, “Ülkemizde sayıları milyonları bulan Kırım Tatar Türkü vatandaşımız yaşamakta. Onlar Çanakkale’de, Yemen’de, İstiklal savaşında canlarını bu topraklar için hiç çekinmeden verdiler, bugün de veriyorlar. Vatanımızın ortak kaderinin parçasıdırlar. Ne yazık ki 2014 yılında Kırım Tatarlarının anavatanı bir kez daha hukuksuzca işgal edildi. Türkiye’deki Kırım Tatar soydaşlarımız çok büyük üzüntü içindedir. Bizler de soydaşlarımızla tam dayanışma içinde olmalıyız” dedi. HM
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
FRİGYA VADİSİ  BÜYÜK FIRSAT FRİGYA VADİSİ BÜYÜK FIRSAT “Eskişehir’in Jeoturizm Potansiyeli” konferansında konuşan öğretim üyesi Dr Erda..
 Kardeşlik için el ele Kardeşlik için el ele MÜSİAD Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan Duman ve Yönetim Kurulu Üyeleri İl Milli E..
Bütün toplumu kucaklayacağız Bütün toplumu kucaklayacağız Odunpazarı Kent Konseyi, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. ..
Kaportacıların 'dolu' mesaisi Kaportacıların 'dolu' mesaisi Eskişehir’de yağan dolu yüzlerce araçlara zarar verdi. Başvuru sayısı atınca kap..
HABER ARŞİVİ
Yukarı