HABER AKIŞI

Kırım isgal altında

 Tarih: 20-10-2018 04:00:00
Rusya’nın işgal ettiği Kırım’daki insan hakları ihlallerini Meclis gündemine getiren CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Türkiye’nin, Moskova yönetimine yönelik uluslararası yaptırımlara katılması çağrısı yaptı.
TBMM’de Kırım’daki insan hakları ihlalleri konusunda söz alan Çakırözer, Türkiye’de yaşayan milyonlarca Kırım Tatarının da kaygı ve üzüntü içinde olduğunu belirtti. Çakırözer, “Ülkemizde sayıları milyonları bulan Kırım Tatar Türkü vatandaşımız yaşamakta. Onlar Çanakkale’de, Yemen’de, İstiklal savaşında canlarını bu topraklar için hiç çekinmeden verdiler, bugün de veriyorlar. Vatanımızın ortak kaderinin parçasıdırlar. Ne yazık ki 2014 yılında Kırım Tatarlarının anavatanı bir kez daha hukuksuzca işgal edildi. Türkiye’deki Kırım Tatar soydaşlarımız çok büyük üzüntü içindedir. Bizler de soydaşlarımızla tam dayanışma içinde olmalıyız” dedi. HM
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA TÜMSİAD ve ESO işbirliği ile düzenlenen büyükelçiler buluşması için 23 Afrika ül..
Genç çiftçilere destek Genç çiftçilere destek Günyüzü'nde Genç Çiftçi projesi kapsamında dağıtılan 170 küçükbaş hayvan sahiple..
Alp ailesinin anne acısı Alp ailesinin anne acısı Gazetemiz Köşe Yazarlarından Vedat Alp’in annesi Müşerref Alp hayata gözlerini y..
Han’ı mutlaka  alacağız Han’ı mutlaka alacağız AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ilçe ziyaretlerine ve..
  SİYASET HABERLERİ
İlçeler TBMM’ye gitti İlçeler TBMM’ye gitti Eskişehir İlçeleri Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, CHP Milletvekilleri Dr. J..
HABER ARŞİVİ
Yukarı