HABER AKIŞI

Kazanan Türkiye olur

 Tarih: 07-04-2017 11:55:59

Eskişehir Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Prof. Dr. Emine Nur Günay, Halk oylaması çalışmalarına Sarıcakaya'da devam etti. Günay, seraları ziyaret ederek üreticiler ile bir araya geldi.Günay, seralarda aşılama yaptıktan sonra kadınlarla köy fırınında pide pişirdi ve ilçenin "beyaz yaşmaklıları" olarak bilinen kadınlarıyla sohbet etti. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ayrıntılarını vatandaşlarla paylaşan Günay,  beyaz yaşmaklı kadınlardan "evet" sözü aldıktan sonra Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler ile hastaları ziyaret etti. Yeni açılan Sarıcakaya Belediyesi Gençlik Merkezi'nde Sarıcakayalılarla bir araya gelen Günay, yer sofrasında ilçenin sorunlarını değerlendirdi.  İlçe meydanında çok sayıda vatandaşla bir araya gelen Günay,  şunları söyledi:  "Mevcut sistemin sıkıntılarını bire bir yaşıyorum. Bir milletvekili olarak köylere kadar gidiyor, halkımızın sorunlarını, önerilerini dinliyoruz. Ancak mevcut sistem gereği bu sorunların çözümüne yönelik yasa tasarısı hazırlama yetkisi halk ile birebir temasta olan vekiller yerine hükümete verilmiş. Bu nedenle önce bu sorunları bakanlarımıza aktarıyoruz, çözüm odaklı destek veriyorlar. Yasama ve yürütme tamamen ayrılıyor. Meclis kanun yapıyor, yürütme icraata odaklanıyor. Böylece tüm bu bürokratik engelleri aşmış, Türkiye'nin önünü açmış oluyoruz. Yeni sistem ile beraber halkımızın ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarımız hız kazanacak. Çiftçimiz, üreticimiz kazanacak, girişimcimizin önü açılacak, iş dünyası kazanacak, Türkiye kazanacak."HM

  SİYASET HABERLERİ
Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri Seyitgazi’de bi..
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
HABER ARŞİVİ
Yukarı