HABER AKIŞI

Kaymakamlıkta maskeli toplantı

 Tarih: 23-03-2020 04:00:00

İnönü Kaymakamlığı’nda toplanan İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu üyeleri toplantıya maske takarak katıldı. Kaymakam Burak Çimşir başkanlığında toplanan İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip coronavirüs (covid 19) salgını nedeniyle yeni kararlar aldı. Buna göre, “21/03/2020 tarihi saat 24:00 dan sonra 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız ile anılan kronik rahatsızlıklara sahip vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri sınırlandırılarak sokağa çıkmalarının yasaklanmasına, 2. İçkili ve/veya içkisiz tüm lokanta ve restoranlar ile pastane ve benzeri işyerleri, 21/03/2020 Cumartesi 24:00 itibariyle sadece paket servis, gel-al benzeri şekilde, müşterilerin oturmasına müsaade etmeden hizmet vermelerine, bu nedenle tüm lokanta ve restoranlar ile pastane ve benzeri işyerlerinin oturma alanlarını kaldırmalarına, bu alanlara müşteri kabul etmemelerine, 3. Daha önce alınan kararların uygulanmasına devam edilmesine, 4. İnönü Belediye Başkanlığınca anons yoluyla bilgilendirilmesinin sağlanmasına 5. İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan bu kararın Tüm İlçe Merkez ve Mahallelerinde aynen uygulanmasına, vatandaşlarımıza duyurulması, kararlara uymayanlar hakkında gerekli idari ve/veya adli işlemlerin yapılmasına” karar verildi. Ayrıca evden çıkamayacak olan 65 yaş ve üstü vatandaşların ihtiyaçlarının da Vefa Destek Gurubu çalışması kapsamında 112, 155, 156 hatları ve Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı’ndan da yardım istemeleri halinde karşılanacağı kaydedildi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
GECE YARISI ACİL ÖNLEM GECE YARISI ACİL ÖNLEM Eskişehir'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele tedbirleri kapsamında..
62 yaşında virüsü yendi 62 yaşında virüsü yendi Fransa’da yaşayan ve Türkiye’ye geldikten sonra Korona virüs Covid-19 taşıyıcısı..
DENETİM KUYRUĞU! DENETİM KUYRUĞU! Korona virüs (Covid-19) önlemleri kapsamında yapılan denetim nedeniyle Eskişehir..
HABER ARŞİVİ
Yukarı