HABER AKIŞI

Kardeşlik köprüsü

 Tarih: 14-05-2019 04:00:00

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Üniversite’de düzenlenen iftarda konuşan İl Müftüsü Gerek, “Bu yıl Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrenci kardeşlerimiz ve Eskişehirliler arasında köprü olmak için bir organizasyon yaptık” dedi.

RAMAZAN PAYLAŞMA AYI

Türkiye Diyanet Vakfı Eskişehir Şubesi ve Gençlik Koordinatörlüğü katkılarıyla Anadolu Üniversitesi Merkez Yemekhane’de iftar yemeği düzenlendi.  İftar yemeği programına çok sayıda öğrenci katılım gösterdi. Ramazan ayının paylaşma, bereket ve kardeşlik ayı olduğunun altını çizen Eskişehir İl Müftüsü Bekir Gerek, “Biz bu Ramazan’da da öğrenci kardeşlerimizle iftar yapıyoruz. İl Müftülüğü olarak geçen yıl ve bu yıl Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrenci kardeşlerimiz ve Eskişehirliler arasında köprü olmak için bir organizasyon yaptık. Biz bu organizasyonlarda öğrencilere, fakirlere, yetimlere iftar sofrası hazırlıyoruz” dedi.

81 VİLAYET BİRLİKTE OLDUK

Düzenlenen bu organizasyonu Anadolu Üniversitesi’nde, Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü ile bir nevi müşterek olarak yaptıklarını ifade eden Eskişehir İl Müftüsü Gerek, “Bu salonu bize üniversite tahsis etti. Biz de organizasyonun diğer ayaklarını gerçekleştirdik. Eskişehir adına bugün görmüş olduğunuz sofrayı kurmuş olduk. Eskişehirlilere çok teşekkür ediyorum. Çok duyarlı davrandılar. Rektörümüz Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’ya ve iftar soframıza katılan öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Türkiye’nin 81 vilayetinden herkes burada yan yana kardeşçe oturup iftarını yaptı. Bu tablo bizi çok mutlu ediyor. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

HABER ARŞİVİ
Yukarı