HABER AKIŞI

Kardeşlik için anı taşı

 Tarih: 06-10-2019 04:00:00

Avusturya’nın Linz kenti ile kardeş şehir olan Eskişehir’de iki kent arasındaki ebedi dostluğu ve kardeşliği temsil eden anı taşı, Linz Belediye Başkanı Klaus Luger ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in de katılımıyla Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda açıldı.  2012 yılında imzalanan anlaşma ile Eskişehir’in kardeş şehri olan ve geçen 7 yıllık süreçte iyi ilişkiler kurulan Avusturya’nın eyalet başkenti Linz ile süregelen ilişkiler daha da ileriye taşınacak. Bu sebeple Eskişehir’e gelen Linz Belediye Başkanı Klaus Luger ve beraberindeki heyet, Başkan Büyükerşen’i ziyaretinin ardından şehirde çeşitli temaslarda bulunarak, hayata geçirilen şehircilik projelerini yerinde incelediler. Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ni de ziyaret eden heyet, Odunpazarı Tarihi Bölgede açılan Odunpazarı Modern Müze ve Masal Şatosu’nu gezdiler. HM

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
YHT’DE KRİZ ÇÖZÜLDÜ YHT’DE KRİZ ÇÖZÜLDÜ Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Covid-19 tedbirleri nedeniyle a..
Mahmudiye’de büyük heyecan Mahmudiye’de büyük heyecan Osmanlı Ordusunun at ihtiyacını karşılamak üzere 1815 yılında hara kurulan Eskiş..
Günay ilçe turunda Günay ilçe turunda AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, korona virüs karantin..
HABER ARŞİVİ
Yukarı