istanbul escort
HABER AKIŞI

Kapıyı aç Rektör geldi

 Tarih: 05-11-2018 04:00:00

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, ara sınavlar öncesinde öğrencilerin evlerine çat kapı ziyarette bulundu. Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, 5-16 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan sınavlar öncesinde Edebiyat Fakültesinde öğrenim gören ve sınavlarına hazırlanan öğrencilerin evlerini ziyaret etti. Prof. Dr. Çomaklı’nın ara sınavlar öncesinde öğrencileri motive etmek üzere yapmış olduğu ziyaret, samimi bir ortamda ve sohbet havasında gerçekleşti. Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencileri Batıkan Gümüşdere ve Serhat İşgüder, Rektör Çomaklı’ya üniversite ve kentteki öğrenim ve sosyal hayatlarından bahsederek bu konudaki memnuniyetlerini, sıkıntılarını ve taleplerini iletti. Rektör Çomaklı da öğrencilerin sorunlarına ve taleplerine içtenlikle karşılık vererek üniversite adına öğrenciler için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarının sözünü verdi. Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı ayrıca öğrencilere, kendi öğrencilik yıllarındaki deneyimlerinden ve tecrübelerinden hareketle öğrenim hayatlarına ilişkin tavsiyelerde de bulundu. Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, sıcak bir ortamda geçen ziyarette öğrencilere kendi elleriyle çam demleyerek onların ikramları eşliğinde samimi sohbetini sürdürdü. Rektör Prof. Dr. Çomaklı, ara sınavlar öncesinde öğrencilere başarı dileklerini iletirken, öğrenciler de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç’ın takdirleri ve onayı ile Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü görevini devralan Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’ya hayırlı olsun dileklerini iletti. Öğrencilerin öğrenim hayatlarını tamamlamalarının ardından mesleki hayatlarına dair hedeflerine değinen Rektör Prof. Dr. Çomaklı, akademik kariyer hedeflediklerini belirten öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Özellikle Tarih Bölümü öğrencilerinin ülkemiz açısından önemine değinen Rektör Prof. Dr. Çomaklı, içinde bulunulan dönemin gelecekteki tecrübeleri edinmek açısından önemli olduğuna ve bu yüzden de tarihte yaşanan olayların günümüzle eşleştirilmesinin gerekliliğine değindi. Yıllarca devletin farklı kademelerinde önemli görevlerde bulunduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, bu senelerde edindiği deneyimlerden hareketle öğrencilere şu tavsiyelerde bulundu: "Devlete, bayrağa ve millete set çekenlerle dostluk yapmayın ve onlara fırsat vermeyin. Bu sizlere bir önerimdir ve bunu sakın unutmayın. Bu yüzden de bayrağımız bizim için önemli. Çünkü bayrak, devlet teşkilatının simgesidir ve bir yerde bayrak varsa teşkilat var demektir. Ayrıca bayrağın varsa seni kesinlikle tehdit edemezler çünkü orada bu tehditleri bertaraf edecek bir askerin ve polisin vardır.” 

  GÜNDEM HABERLERİ
İşçinin hukuk zaferi İşçinin hukuk zaferi Nakliyat-İş Sendikası Eskişehir Reysaş'ta işten çıkarılan işçilerin önemli bir k..
ETİ işçisi çok mutlu ETİ işçisi çok mutlu Tek Gıda-İş Sendikası ile Eti Gıda A.Ş. arasında bir süredir devam eden ve 4 bin..
Dede torun başardı Dede torun başardı Eskişehir’de 12 yıldır topladıkları mavi kapaklar ile engelli vatandaşlara umut ..
Şehit aileleri baş tacımız Şehit aileleri baş tacımız İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, şehit aileleri, gaziler ve ailelerini ağır..
HABER ARŞİVİ
Yukarı