istanbul escort
HABER AKIŞI

Kadın refahın anahtarı

 Tarih: 11-03-2019 04:00:00

AK Parti Eskişehir Milletvekili ve AK Parti Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Nur Günay, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları tarafından düzenlenen, “Kadınlara Yönelik Finansal Okur Yazarlık” eğitiminde Eskişehirli hanımlarla buluştu. Eskişehir’de eğitime yoğun ilgi vardı. Prof. Dr. Günay, “Öncelikle İl kadın Kolları Başkanımız Sayın Özlem Yalçın ve ekibine bu organizasyon için teşekkür ederim. Kadınlarımız ailenin ve ekonominin temelidir, aile bütçesini yöneten, verdiği kararlarla hem aile ekonomisini hem de ülke ekonomisine destek verendir. Bu nedenle bu tür fakındalık seminerlerimizi çok önemsiyoruz. Kadınlarımız bilinçlendikçe, etkin bütçe yönetimi yapabilecekler, birimlerini finansal sistem içinde değerlendirebilecekler.” Şeklinde konuştu.Türkiye ekonomisinde kadınların iş gücüne katılımında çok önemli gelişmeler gerçekleştiğini dile getiren Günay “Son 12 yılda kadınların iş gücüne katılma oranı %23.3’den %34.8’e yükseldi. 2005’te %20.7 olan kadın istihdam oranı 2018’de %27.7’e çıktı yani son 12 yılda, kadın çalışan sayısı %75’den fazla arttı. 2017-2018 döneminde kadın girişimci sayısı %10 arttı. Ancak bunu yeterli görmüyoruz, 2023 hedfimiz %41’dir. Yapılan çalışmalar şunu gösteriyor, kadınların eğitimine ve istihdamına yapılan 1 dolarlık yatırım ekonomiye 5 ila 7 dolar arasında katkı sağlamaktadır. 2025’e kadar kadınların ekonomik hayata erkeklerle eşit katılımının sağlanması halinde küresel çapta toplam Gayri Safi Yurtiçi Hasıla'da (GSYH) yüzde 11'lik artış öngörülüyor. Bu nedenle bu eğitimleri çok önemsiyoruz. Kadının ekonomiye güç katacağı, refahın anahtarının kadında olduğu unutulmamalıdır." Şeklinde açıklamada bulundu.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Nevruz Ateşi  Eskişehir’de Nevruz Ateşi Eskişehir’de Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından başlatılan gi..
RAKİP DEĞİL BİRLİKTEYİZ RAKİP DEĞİL BİRLİKTEYİZ Anadolu Üniversitesi (AÜ) ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) arasında ..
Yavrularımızı koruyacağız Yavrularımızı koruyacağız Eskişehir'de, alkol ve uyuşturucu bağımlıları ile yakınlarına ücretsiz psiko-sos..
AYNI RUH AYNI SEVDA AYNI RUH AYNI SEVDA Şehit aileleri ve gaziler, Eskişehir Valiliği tarafından 18 Mart Şehitleri Anma ..
  SİYASET HABERLERİ
Üçlü olsun güçlü olsun Üçlü olsun güçlü olsun Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, AK Parti Genel ..
Belediyeyi birlikte yöneteceğiz Belediyeyi birlikte yöneteceğiz Cumhur İttifakı Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Hasan Tuç, Tepebaşı’nı ve Eskişeh..
Siyaset değil hizmet Siyaset değil hizmet Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Kavacık ve Avlamış Mahallelerinde çok ..
KIRKA’YA TOPLU KONUT MÜJDESİ KIRKA’YA TOPLU KONUT MÜJDESİ Burhan Sakallı Seyitgazi Kırka’ya giderek vatandaşlarla buluştu.
HABER ARŞİVİ
Yukarı