istanbul escort
HABER AKIŞI

Kadın refahın anahtarı

 Tarih: 11-03-2019 04:00:00

AK Parti Eskişehir Milletvekili ve AK Parti Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Nur Günay, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları tarafından düzenlenen, “Kadınlara Yönelik Finansal Okur Yazarlık” eğitiminde Eskişehirli hanımlarla buluştu. Eskişehir’de eğitime yoğun ilgi vardı. Prof. Dr. Günay, “Öncelikle İl kadın Kolları Başkanımız Sayın Özlem Yalçın ve ekibine bu organizasyon için teşekkür ederim. Kadınlarımız ailenin ve ekonominin temelidir, aile bütçesini yöneten, verdiği kararlarla hem aile ekonomisini hem de ülke ekonomisine destek verendir. Bu nedenle bu tür fakındalık seminerlerimizi çok önemsiyoruz. Kadınlarımız bilinçlendikçe, etkin bütçe yönetimi yapabilecekler, birimlerini finansal sistem içinde değerlendirebilecekler.” Şeklinde konuştu.Türkiye ekonomisinde kadınların iş gücüne katılımında çok önemli gelişmeler gerçekleştiğini dile getiren Günay “Son 12 yılda kadınların iş gücüne katılma oranı %23.3’den %34.8’e yükseldi. 2005’te %20.7 olan kadın istihdam oranı 2018’de %27.7’e çıktı yani son 12 yılda, kadın çalışan sayısı %75’den fazla arttı. 2017-2018 döneminde kadın girişimci sayısı %10 arttı. Ancak bunu yeterli görmüyoruz, 2023 hedfimiz %41’dir. Yapılan çalışmalar şunu gösteriyor, kadınların eğitimine ve istihdamına yapılan 1 dolarlık yatırım ekonomiye 5 ila 7 dolar arasında katkı sağlamaktadır. 2025’e kadar kadınların ekonomik hayata erkeklerle eşit katılımının sağlanması halinde küresel çapta toplam Gayri Safi Yurtiçi Hasıla'da (GSYH) yüzde 11'lik artış öngörülüyor. Bu nedenle bu eğitimleri çok önemsiyoruz. Kadının ekonomiye güç katacağı, refahın anahtarının kadında olduğu unutulmamalıdır." Şeklinde açıklamada bulundu.

  GÜNDEM HABERLERİ
Sanayide dev temel Sanayide dev temel Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ilk etap ..
İnsan odaklı projeler İnsan odaklı projeler Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum Mill..
Öğrenciler İçin fidan Öğrenciler İçin fidan İnönü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Orman Bölge Müdürlüğünün katkılarıy..
Kapılar sürekli açık Kapılar sürekli açık Valilik tarafından düzenlenen "Vatandaşla Buluşma Halk Günü Toplantısı" Vali Özd..
HABER ARŞİVİ
Yukarı