istanbul escort
HABER AKIŞI

Kaçak satışa sıkı denetim

 Tarih: 18-08-2018 04:00:00

İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, hayvan pazarında kontrol noktası oluşturulduğunu ve pazara getirilen kurbanlıkların tek tek incelendiğini söyledi. Alkan, Kurban Bayramının yaklaşması nedeniyle hayvan pazarında oluşturulan kontrol noktasında incelemelerde bulundu. İl Müdürü Erkan Alkan burada yaptığı açıklamada; Kurban Bayramı dolayısıyla büyükbaş ve küçükbaş hayvan hareketlerinin artmasından dolayı kurbanlık hayvanların satış yerlerine kontrol edilerek alındığını ifade etti. Alkan, kurbanlık hayvan satış yerlerine kayıtsız, küpesiz, aşısız, hasta ve kurbanlığa uygun olmayan hayvanların alınmadığını ve satış yerine kurbanlık hayvan taşıyan araçlarında giriş ve çıkışlarında dezenfeksiyon işlemlerinin aksatılmadan gerçekleştirildiğini belirtti. Alkan, Karayolları üzerinde de ekiplerce yol kontrolleri yapıldığını belirterek, kayıtsız, küpesiz, aşısız, hasta ve kurbanlığa uygun olmayan hayvan sevklerinin belirlenmesi durumunda da gerekli yasal işlemlerin yapılacağını ve bu tür hayvanların kurban olarak kesilmesinin önüne geçileceğini ifade etti. Ayrıca kurban bayramı süresince İl merkezi ve İlçelerde kurbanlık hayvan satış yerleri ile geçici kurban kesim yerlerinde yeterli sayıda resmi veteriner hekimlerin görevlendirildiğini ve mesai mefhumu gözetmeden kontrollerin devam edeceğini ifade eden Alkan, “Vatandaşlarımızın sağlıklı ve güvenli bir şekilde kurbanlarını kesebilmeleri için, İl Müdürlüğümüzce her türlü önlem alındı” dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
ESKİŞEHİR’E TERMAL MÜJDE ESKİŞEHİR’E TERMAL MÜJDE Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Eskişehir’de gün boyu bir dizi etkinliğe katıldı. K..
Fuhuşta dev baskın Fuhuşta dev baskın Eskişehir Emniyet Müdürlüğünce 5 ilde eş zamanlı gerçekleşen 'Bal Tuzağı 4' adlı..
Ataç’ın gurur projesi Ataç’ın gurur projesi Tepebaşı Belediyesi'nin özel gereksinimli bireyleri toplumla bütünleştirmek amac..
Adaya tam destek Adaya tam destek Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büy..
HABER ARŞİVİ
Yukarı