HABER AKIŞI

İstismara geçit yok

 Tarih: 23-06-2020 04:00:00

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı öncülüğünde, Odunpazarı Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personellerinin de katılımıyla oluşturulan dilenci denetim ekipleri kent genelinde dilencilere yönelik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Pandemi dönemi nedeniyle dilenci denetimi için kullanılan aracın sosyal mesafe kuralı gözetilerek düzenlendiğini ifade eden yetkililer, yakalanan dilencilerin ateş ölçümleri yapılarak işlemleri yapılmak üzere araca alındığını belirttiler. Zabıta ekipleri kent merkezinde trafik ışıklarında ve cami önlerinde vatandaşların duygularını istismar ederek haksız kazanç sağlayan kişilere yönelik denetimlerine ara vermeden sürdürüyor. Yapılan denetimlerde belirli kavşak noktaların düzenli olarak denetlendiğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı yetkilileri, vatandaşlardan gelen şikayetlerin de ivedilikle değerlendirildiğini belirttiler. Pandemi süreci nedeniyle yakalanan dilencilerin ateşlerinin ölçülerek oluşturulan özel araçla merkeze götürüldüğünü ve burada gerekli işlemlerin yapılarak dilencilik yaparak topladığı belirlenen paralara belediye encümeni kararıyla kamuya aktarılmak üzere el konulduğunu ifade eden yetkililer, dilenciler ile mücadelenin hız kesmeden devam edeceğini belirttiler. Din istismarı yaparak insanları kandıran bu kişilere karşı vatandaşları uyaran zabıta ekipleri, vatandaşların yardımlarını gerçek ihtiyaç sahibi kişilere ulaşan kurum ve kuruluşlara yapması gerektiğinin altını çizdi. Ekipler ayrıca dilencileri ihbar için vatandaşların ALO 153 üzerinden 7 gün 24 saat kendilerine ulaşabileceklerinin altını çizdi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
KURBANLIK İÇİN ÜRETİCİYE ÇAĞRI KURBANLIK İÇİN ÜRETİCİYE ÇAĞRI Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvan Pazarı’nda kurbanlık hayvan satmak isteye..
Avukatlar isyan etti Avukatlar isyan etti Eskişehir Adliyesi önünde bir araya gelen Eskişehir Barosu avukatları getirilmek..
Kooperatifçiliğe tam destek Kooperatifçiliğe tam destek Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Yıldıztepe Kooperatifi’ni ziyaret eder..
ESKİŞEHİR’E YENİ NEFES ESKİŞEHİR’E YENİ NEFES Salgın döneminde bakım ve tadilat işlemlerinden geçirilerek baştan aşağı yenilen..
HABER ARŞİVİ
Yukarı