istanbul escort
HABER AKIŞI

İSTİHDAMDA SEFERBERLİK

 Tarih: 14-03-2019 04:00:00
Sosyal Güvenlik Kurumu ve İŞKUR “İstihdam Seferberliği 2019” kapsamında sanayicilere, iş insanları ve firmaların insan kaynakları yöneticileri ile buluştu.

Toplantıda konuşan SGK Eskişehir İl Müdürü İbrahim Kısa ise bağlı oldukları bakanlığın ve TOBB arasında işbirliği ile başlatılan İstihdam Seferliğine, işverenlere destek amaçlı olduğunu ve önemli destekler sunduğunun altını çizdi. Seferberlik kapsamında açıklamalarda bulunan Kısa, 2 teşvikin önemli olduğunu belirterek, bunların Yeni İstihdama Ücret Desteği ve Yeni İstihdamın SGK Primine, Vergisine Destek olduğunu anlattı. İl Müdürü İbrahim Kısa şöyle devam etti: “3 ay boyunca İlave İstihdama Ücret Desteği sağlanacak. Nisan ayının sonuna kadar her ilave istihdam için 3 ay boyunca prim ve ücret ödenmeyecek. Daha sonra 9 ay sadece ücret ödenecek.  İlave İstihdama Vergi ve Prim Desteği ise 12 ay boyunca uygulanacak. Bu süre boyunca işverenler vergi ve prim borcundan muaf tutulacak. Aralık 2020ye kadar her istihdam için 12 ay vergi ve prim ödenmeyecek. Kadın genç engelli için bu süre 18 ay.” İŞKUR Eskişehir İl Müdürü Hasan Yoldaş ise toplantıda İstihdam Seferberliği kapsamında sağlanan imkânların değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Proje kapsamında İŞKUR üzerinden kolaylıklar sağlandığını söyleyen Yoldaş,  “Kısa çalışma ödeneğinde, iş durduran ya da kapanan firmalara 3 aylık ödenmemiş maaşları ödeniyor. Günlük kısa çalışma ödeneği; sigortalının son 12 aylık prime esas kazançları dikkate alınarak hesaplanan günlük ortalama brüt kazancının yüzde 60’ıdır. Bu şekilde hesaplanan kısa çalışma ödeneği miktarı, aylık asgari ücretin brüt tutarının yüzde 150’sini geçemez. Önce işbaşı eğitim sonra istihdam desteğinde, iş başı eğitimine katılana 3 ay aylık 2.2021TL, İmalat ve bilişim sektöründeki kursiyerlere 6 ay aylık 2.021TL, Siber güvenlik ve kodlama için 9 ay aylık 2.210TL kursiyerlere asgari ücret ve sigorta imkânı sağlanıyor. İhtiyacınıza uygun nitelikli işgücü eğitimine tam destek teşvikinde;  istenilen becerilere sahip eleman bulamıyoruz diyenlere yönelik bir teşvik sistemi. Bireyleri alacaklar istenilen tecrübeye getirecekler ve maaşları devletten ödenecek” dedi. 

  GÜNDEM HABERLERİ
İşçinin hukuk zaferi İşçinin hukuk zaferi Nakliyat-İş Sendikası Eskişehir Reysaş'ta işten çıkarılan işçilerin önemli bir k..
ETİ işçisi çok mutlu ETİ işçisi çok mutlu Tek Gıda-İş Sendikası ile Eti Gıda A.Ş. arasında bir süredir devam eden ve 4 bin..
Dede torun başardı Dede torun başardı Eskişehir’de 12 yıldır topladıkları mavi kapaklar ile engelli vatandaşlara umut ..
Şehit aileleri baş tacımız Şehit aileleri baş tacımız İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, şehit aileleri, gaziler ve ailelerini ağır..
HABER ARŞİVİ
Yukarı