HABER AKIŞI

İşsizlik arttı

 Tarih: 07-01-2018 04:00:00
Eskişehir Gümüşhaneliler Derneği Başkanı M. Uğur Yücel ve dernek üyeleri Abdulkadir Çelik, Sefa Yüzüak, Mehmet Taşkın ve Enis Zeytinler CHP Eskişehir İl Başkanı Sinan Özkar’ı ziyaret etti.

Ziyarette Özkar’a “Hayırlı olsun.”dileklerini ileten Yücel, derneğin faaliyetleri ile ilgili şunları söyledi: “Biz Eskişehir’de okuyup da Gümüşhaneli olan genç arkadaşlarımıza elimizden geldiğince sahip çıkmaya çalışıyoruz. Biz çıkmazsak başkaları çıkıyor çünkü. Derneğimize üye iş adamlarının yardımları sayesinde öğrenci arkadaşlarımızı destekliyoruz. Onun dışında herkesin gelip çay içtiği lokallerden ziyade aktif kültürel etkinliklerde bulunmaya çalışıyoruz.” Ülkenin şu anki mevcut durumundan dolayı gençlerin büyük sıkıntı içerisinde olduğunu dile getiren Özkar, “Her gün üniversiteden mezun olup da iş bulamamış bir sürü genç arkadaşımız bir yardım umudu ile bize geliyor. İşsizlik hat safhada, yatırım neredeyse hiç yok. Yol yaptık diyorlar, yol kamu hizmetidir yapacaksın tabi, dünyanın hiçbir yerinde yol yaptık diye övünemezsin. İşsizliği azaltıp, yatırım yapıp, işçinin emekçinin rahat nefes almasını sağlayabiliyorsan o zaman övünebilirsin” diye konuştu. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 45 yıldır mahalle ondan soruluyor 45 yıldır mahalle ondan soruluyor Eskişehir'de 45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretme..
HASTALARA UMUT MERKEZİ HASTALARA UMUT MERKEZİ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi..
Bu karar ideolojiktir Bu karar ideolojiktir Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Danıştay 8. Dairesinin, i..
Konut satışları  yüzde 11 düştü Konut satışları yüzde 11 düştü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir’..
  SİYASET HABERLERİ
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı