istanbul escort
HABER AKIŞI

İşletmecilik Çalıştayı

 Tarih: 25-01-2020 04:00:00

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi tarafından düzenlenen “İşletmecilik Uygulamaları Çalıştayı” Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan açılış ile başladı.

HAYATLA İLİŞKİLENDİRİN

İki gün sürecek olan çalıştayın açılışına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Selim Başar ve Prof. Dr. Levent Eraslan ile Açıköğretim Sistemi İşletme bölümü Dekan Vekili Prof. Dr. Celal Hakan Kağnıcıoğlu katılım gösterdi. Açılış töreninde konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selim Başar, “Öğrencilerimizi yıllar boyunca takip ettim. Öğrenciler, ‘Okulu bitirdiğimiz an, bu bilgiler ne işe yarayacak’ şeklinde sorular soruyordu ve hâlâ soruyorlardır diye düşünüyorum. Bu çalıştay, bu sorunun cevabı niteliğinde düşünülebilir. Bizim kitaplarımızda ‘Hayatla ilişkilendirin’ diye güzel bir kısım var. Aslında bu çalıştay, hayatla ilişkilendirme çalıştayı gibi de görülebilir. Çalıştayımızın devamının geleceğini temenni ediyorum” dedi.

 DİJİTAL ÇAĞA UYUM

Başar dana sonra şunları söyledi; “Açıköğretim Sistemi olarak günümüz değişimlerine ayak uyduruyoruz. Bu noktada, dijital çağa uyum sağlamak adına neler yapabileceği üzerinde duruyoruz. Dolayısıyla şu an açılışı gerçekleşen çalıştayı, geleneksel hale getirirsek ve sözünü ettiğim noktalarda konu ve alt konu başlıkları açarsak daha verimli olacağını söyleyebiliriz.”

AÖF’ÜN BAŞARILARI ÖNEMLİ

Başar, “Açıköğretim Sisteminin uzaktan eğitimde yüksek lisans programları açması da önemli çalışmalardan biri. Çok sayıda talep var ve bu talep çok farklı alanlardan geliyor. İşletme ve İktisat Fakülteleri uluslararasılaşma adına da önemli işlere imza atmaktadır. KKTC ve Batı Avrupa yüksek lisans çalışmaları bu konunun en son örneği ve ulaşılan talep sayısı açısında da yadsınamaz bir başarı yakalandı” diyerek sözlerini noktaladı.

FIRSAT EŞİTLİĞİ VURGUSU

Açılışta konuşan Açıköğretim Sistemi İşletme Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Celal Hakan Kağnıcıoğlu, “Çeşitli programlarla Türkiye’de ve dünyada birçok yere eğitim olanağı sunmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken de aslında insanlara fırsat eşitliği sağlayabilmek gibi önemli bir görevi de üstlenmiş oluyoruz. Fırsat eşitliği ile insanların zamanında içinde kalanları, yapamadıklarını yapmalarına bir nevi araç olmaya, yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bunu öğrenci profilimizden de anlayabiliriz. Bugün, ev kadınından iş adamına, memurundan asker ve polisine, emeklisinden çalışanına, gencinden yaşlısına kadar birçok kesimden 1 milyonun üzerinde öğrencimiz bulunmaktadır” diye konuştu.

HABER ARŞİVİ
Yukarı