HABER AKIŞI

İşçilerin vergi isyanı

 Tarih: 08-11-2019 04:00:00

Türk-İş bağlı sendikalar ücretlilerden alınan verginin arttırılma girişimine tepki gösterdi.

Türk-İş'e bağlı sendikaların şube başkanları ve bir bölüm işç Ulus Heykeli yanında çalışanlardan ve emeklilerden alınan vergi oranındaki artışı tepki göstermek amacıyla bir basın açıklaması yaptılar.  Türk İş Bölge Temsilcisi ve Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Orhan Demir, "Bugün emekçiler üzerindeki acımasız vergi yükünü protesto etmek, adaletsiz vergi politikalarının emekçiler lehine yeniden düzenlenmesini ve sosyal hukuk devleti ilkelerine göre belirlenmesini talep etmek için buradayız. Hem doğrudan gelir ve kazanç üzerinden alınan hem de dolaylı olarak mal ve hizmet üzerinden alınan vergilerin ağır yükü bulunuyor. Ücretlerimizden kesilen vergiler gelir vergisi hasılatının önemli bir bölümünü oluşturuyor" dedi. (Nizamettin Başak)

  GÜNDEM HABERLERİ
YENİ NORMAL HIZLI BAŞLADI YENİ NORMAL HIZLI BAŞLADI Eskişehir’de koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında kapalı olan işletmeler..
Otogarda hareket var Otogarda hareket var Koronavirüs tedbirleri sonrasında normalleşme dönemine girilmesi ile birlikte aç..
Basına paket şart Basına paket şart CHP’nin gazeteci kökenli Milletvekili Utku Çakırözer’in hazırladığı Mayıs ayına ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı