HABER AKIŞI

İşçiler karanlıkta kaldı

 Tarih: 28-05-2020 10:53:01
CHP Milletvekili Utku Çakırözer, geçimlerini sağlamak için aileleriyle birlikte Şanlıurfa’dan Eskişehir’e gelen mevsimlik tarım işçilerini ziyaret etti.

Mevsimlik tarım işçilerini Günyüzü’nde kaldıkları çadırlarda ziyaret eden Çakırözer, ardından Mihallıçcık’ta tarlada çapa yapan tarım işçileriyle bir araya geldi. Ziyaretlerinde sorun ve talepleri dinleyen Çakırözer, Mihallıçcık’ta tarım işçilerinin bayrama elektriksiz girdiklerini öğrendi. Çakırözer, “Sizler bayram demeden, salgın demeden tarlalarda üretime devam ediyorsunuz. Sorunlarınızın valilik, kaymakamlık ve belediye yetkililerine iletilmesini sağlayacağım” dedi. Çakırözer, yetkililere, “Hepimiz için üreten tarım işçilerimizin sorunlarına sahip çıkmalıyız” çağrısında bulundu.Korona salgını nedeniyle yurttaşlar Ramazan Bayramı’nı evlerinde karşılarken, mevsimlik tarım işçileri de bayramı tarlada ve çadırlarında karşıladı.Bayram boyunca bir dizi ziyaretlerde bulunan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Şanlıurfa’dan Eskişehir’e gelen mevsimlik tarım işçilerini de unutmadı. Şehrin Günyüzü ve Mihallıçcık ilçelerinde bulunan mevsimlik tarım işçilerini tarlalarda ve kaldıkları çadırlarda ziyaret eden Çakırözer, mevsimlik tarım işçileri ve ailelerinin bayramlarını kutladı, emekleri için teşekkür etti. Mevsimlik tarım işçilerini Günyüzü’nde kaldıkları çadırlarda ziyaret eden Çakırözer, ardından Mihallıçcık’ta tarlada çapa yapan tarım işçileri ile bir araya geldi. Ziyaretlerinde tarım işçilerinin sorunlarını da dinleyen Çakırözer, Mihallıçcık’tatarım işçilerinin bayramı elektriksiz geçirdiğini öğrendi.Çakırözer, “Sizler bayram demeden, salgın demeden memleketi aç, açıkta bırakmamak için varınızı, yoğunuzu tarlalar için, toprak için harcıyorsunuz. Hepimiz için üretiyorsunuz. Sorunlarının valilik, kaymakamlık ve belediye yetkililerine ileteceğim. Tüm hemşehrilerimiz adına emekleriniz için teşekkür ederim” dedi.. 

  GÜNDEM HABERLERİ
BEBEĞİ GÖREN HASTANEYE BEBEĞİ GÖREN HASTANEYE Yeni doğan bebekleri için geleneksel Afgan pilavı hazırlayan Afganistan uyruklu ..
TOKİ’DE İLK KURA ÇEKİLDİ TOKİ’DE İLK KURA ÇEKİLDİ TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Çifteler ilçesinde yapımı başlayaca..
107 gün sonra 107 gün sonra Camilerin içinde namaz kılmaya verilen aranın sona ermesiyle, Eskişehir’in tarih..
Çocuk dostu muhtar Çocuk dostu muhtar İstiklal Mahallesi Muhtarı Hüseyin Alparslan, bir hayırsever tarafından kendiler..
HABER ARŞİVİ
Yukarı