HABER AKIŞI

İşbirliği protokolü imzalandı

 Tarih: 12-03-2018 04:00:00

Bilecik’teki çiftçilere yönelik kurslar ile tarımda kadın girişimciliğinin güçlendirilmesi programının protokolü imzalandı. Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'ndeki imza törenine Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necmettin Yoldaş, Bilecik İŞKUR İl Müdürü Ayhan Tozan, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve Bilecik El Sanatları Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Arslan katıldı. Müdür Yoldaş, “Bakanlığımız, İŞKUR ve Ziraat Odaları ile imzalanan protokol kapsamında planlanan bu eğitimler ile çiftçilerin bilgi ve tecrübelerini artırmak, yetiştiricilikte meydana gelen teknolojik gelişmelerden haberdar olmalarını, ayrıca daha kaliteli ve birim alandan daha fazla verim almalarını sağlamak amaçlanmaktadır. Bu eğitimlerde özellikle son yıllarda üretimde büyük paya sahip olan kadın çiftçilerimizin eğitilmesine büyük önem verilmektedir” şeklinde konuştu. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ise konuşmalarında eğitimin önemine vurgu yaptı. Durmuş “Eğitim yalnızca 0-18 yaş grubunda değil 18 yaş üzerinde de Hayat Boyu Öğrenme kapsamında devam etmektedir. Dünyanın bu kadar hızlı değiştiği bir dönemde eski usul üretimlerle devam edilemez. Bu da ancak eğitimle mümkün olacaktır” ifadelerine yer verdi. Konuşmaların ardından protokol imzalandı. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BÖLGE HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Okullara sıkı takip Okullara sıkı takip Yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte 247 okul ve çevresinde 758 G..
Öğretmenler başardı Öğretmenler başardı Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinin, çeşitli inşaat çalı..
PUAN DURUMU
HABER ARŞİVİ
Yukarı