istanbul escort

HABER AKIŞI

İMZALAR BAKANDA

 Tarih: 30-11-2019 04:00:00

İYİ Parti Eskişehir İl Başkanlığı ve ilçe teşkilatlarının, “Milli Yüksek Hızlı Tren ve Raylı Sistem Araçlarının  TÜLOMSAŞ’ta üretilmesine yönelik başlattığı imzalar Ulaştırma Bakanı’na teslim edildi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri esnasında söz alan Kabukcuoğlu, “Eskişehir’de 1894'te kurulmuş ve hizmet vermekte olan bir TÜLOMSAŞ var. Eskişehirliler hızlı trenin TÜLOMSAŞ tesislerinde yapılmasını beklemektedirler. TÜLOMSAŞ, Cer Atölyeleri olarak kurulduğu günden bugüne  lokomotif, vagon ve diğer demiryolu taşıtlarının imalatı konusunda uzmanlaşmıştır.1961 yılında ilk Türk buharlı lokomotifi Karakurt‘un, yine aynı yıl ilk Türk Otomobili Devrim’in yapıldığı bu milli sanayi kuruluşumuz, bugüne kadar  çeşitli tipte yüzlerce lokomotif ve binlerce yük vagonu üretimi gerçekleştirilmiştir.Halen ülke genelinde 1100 ayrı tedarikçiyle iş yaptığı bilinen TÜLOMSAŞ yan sanayinden sadece Eskişehir’de binlerce işçi evine ekmek götürme imkanı bulmaktadır. Diğer yandan, Türkiye’nin önemli 500 sanayi, bilişim, akıllı sistemler, inavosyon kuruluşu Eskişehir organize sanayi bölgesindedir. Organize sanayi bölgesinde yer alan kuruluşlarımız da TÜLOMSAŞ’a büyük katkı ve destek sağlayacak ekonomiye, teknolojiye, insan kaynaklarına, deneyime, iş kültürüne sahiptir” dedi. TCDD Taşımacılık A.Ş.’nin ihtiyaçları doğrultusunda kısa bir süre sonra tekrar ihaleye çıkarak 94 adet yüksek hızlı tren seti alacağına dikkat çeken Kabukcuoğlu; “ Türkiye, sanayicisine güvenerek milli raylarını üretti. Şimdi milli tren üretme zamanıdır. Geç bile kalınmıştır. Milli raylarımızda neden milli yüksek hızlı trenlerimiz dolaşmasın? Eskişehir’de URAYSİM(Ulusal Raylı Sistemler Test ve Mükemmeliyet Merkezi) test merkezi var; bunların binaları bitti, alet edevat bekliyor. TÜLOMSAŞ Ar-Ge ve üretim birimiyle hazır bekliyor. Eskişehir 2018 yılında Türkiye'de yüksek teknolojide en çok ihracat yapan şehirler arasında 1'inci sırada yer alıyor. İhtiyacımız olan 94 adet yüksek hızlı tren setini Türkiye’de üretmek için zeminimiz hazır. Yeter ki siyasi irade bu yönde bir karar alsın” dedi. Konuşmanın ardından Ekim ayı içerisinde İYİ Partililerce başlatılan kampanya sonucunda toplanan imzalar İYİ Parti Milletvekili Dr. Arslan Kabukcuoğlu tarafından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan’a verildi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
TBMM HEYETİ ÜNİVERSİTEDE TBMM HEYETİ ÜNİVERSİTEDE TBMM Bilişim Teknolojileri Bağımlılığıyla Mücadele Araştırma Komisyonu üyeleri, ..
Gençlerin yanındayız Gençlerin yanındayız MÜSİAD Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan Duman beraberinde Başkan Yardımcıları Gökh..
YAZIKLAR OLSUN! YAZIKLAR OLSUN! Göztepe Mahallesi’nde bulunan 75.Yıl Parkı’na Odunpazarı Belediyesi’nin gençleri..
Sarıcakaya şuranın yıldızı Sarıcakaya şuranın yıldızı AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Ankara Ticaret Odası C..
HABER ARŞİVİ
Yukarı