HABER AKIŞI

İmar Barışı ilçelerde

 Tarih: 24-09-2018 04:00:00

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün İmar Barışı ile ilgili vatandaşları bilgilendirmek amacıyla düzenlediği toplantılar İlçelerde de devam ediyor. Eskişehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri ilçelerde İmar Barışı’nın anlatılması çalışması kapsamında Çifteler, Sivrihisar, Beylikova, Alpu ve Seyitgazi ilçelerinde toplantılar düzenlendi. Yapılan sunum ile bilgilendirme sonrasında karşılıklı soru cevap şeklinde devam eden toplantılar, İmar Barışı çalışmaları kapsamında vatandaşların konu hakkında bilgi sahibi olması ve Yapı Kayıt Belgesi almak isteyenlerin başvurularını daha bilinçli yapması konusunda çok yararlı olduğu belirtildi. Yapılan toplantılarda, İmar barışı konusunda 3 tarihin çok önem taşıdığı vurgulandı. Buna göre İmar Barışı’ndan 31.12.2017 tarihine kadar yapılmış binaların yararlanabileceği, e-Devlet şifresi ile vatandaşların giriş yaparak 31.10.2018 tarihine kadar beyanlarını yapmış olmaları gerektiği belirtildi. Ayrıca başvuru sonrası cep telefonlarına gelen mesajda belirtilen harç bedelinin ise 31.12.2018 tarihine kadar bankaya yatırılmış olması gerektiği vurgulandı. Yetkililer İmar Barışı ile ilgili bilgilendirme toplantılarının aralıksız devam edeceğini söyledi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
İlk ders Nabi Hoca’dan İlk ders Nabi Hoca’dan AK Parti Eskişehir Milletvekili, Millî Eğitim ve Kültür ve Turizm eski Bakanı Na..
Gündoğdu’ya biring Gündoğdu’ya biring Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Gündoğdu’yu baştan sona yenileyec..
Belediyelere isyan etti Belediyelere isyan etti Eskişehir’de aracıyla seyrederken aniden yola fırlayan başıboş ata çarparak kaza..
  SİYASET HABERLERİ
Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri Seyitgazi’de bi..
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
HABER ARŞİVİ
Yukarı