istanbul escort
HABER AKIŞI

İmar Barışı anlatıldı

 Tarih: 23-06-2018 04:00:00

Bilecik Valiliği ve Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Bilecik il, ilçe, köy ve mahalle muhtarlarına kamuoyunda "İmar Barışı" olarak bilinen "Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslar” başlıklı düzenleme hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Bilecik Şeyh Edebali ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık, Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Budak, il, ilçe, köy ve mahalle muhtarları katıldı.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda açılış konuşması yapan Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Budak, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca, kamuoyunda ‘İmar Barışı’ olarak bilinen ve 13 milyon konuttan imar ve iskan sorununu çözmesi düşünülen ‘Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslar’ başlıklı tebliğ 6 Haziran tarihi itibariyle resmi gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu kanununu geçici 16’ncı maddesi ile 3 bin 194 sayılı imar kanununa eklenen geçici madde İmar Barışını düzenlemektedir. Ülkemizde ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapı stokunun ne kadar olduğu bilinmemektedir. Bu yapılarla ilgili kayıt, proje veya başka bir belge bulunmadığından bu yapıların uğrayabileceği afet riskleri ile ilgili sağlıklı analiz yapılamamaktadır. Ruhsata aykırılıklar giderilmediği için de gittikçe büyüyen sorunlarla karşılaşmaktadır. Ruhsat ve eklerine aykırı yapılar nedeniyle birçok belde ve köyde su kanalizasyon gibi birçok altyapı hizmetinin götürülmesinde zorluklar yaşanmaktadır. Benzer sorunlarda dolayı birçok vatandaşın devletle kavgalı ve mahkemelik olduğu bilinmektedir” ifadelerine yer verdi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BÖLGE HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
resim yok NEVRUZ ATEŞİ ESKİŞEHİR’DE YANDI Her yıl geleneksel olarak kutlanan ve doğanın uyanışı olarak sembolize edilen Ne..
  SİYASET HABERLERİ
Eşit hizmet sürecek Eşit hizmet sürecek Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, kırsal mahallelerde gerçekleştirdiği z..
Sakallı’dan iki büyük müjde Sakallı’dan iki büyük müjde Burhan Sakallı, eğitim ve ulaşım anlamında şehrin genelini ilgilendiren iki büyü..
Üçlü olsun güçlü olsun Üçlü olsun güçlü olsun Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, AK Parti Genel ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı