HABER AKIŞI

İLK RAUNT KÜPELİ’NİN

 Tarih: 08-02-2018 04:00:00
Eskişehir Sanayi Odası Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. Kıran kırana geçen yarışın galibi Nadir Küpeli oldu.

EOSB hizmet binasında gerçekleşen genel kurula ilgi büyük oldu. Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Genel Kurulun Divan Başkanlığı’nı Yavuz Zeytinoğlu yürüttü. Seçimlerde Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi mevcut Başkanı Nadir Küpeli ve Celalettin Kesikbaş’ın listeleri yarıştı. Küpeli ‘beyaz’, Kesikbaş ise ‘kırmızı’ listelerini divan başkanlığına sundu. Divan Başkanı seçimlere geçilmeden önce yaptığı konuşmada Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin 46 yıl önce kuruluş hikayesini anlatarak katılımcılara bilgi verdi.

150 MİSLİNİ DEVREDİYORUZ

Zeytinoğlu, “Ben Organize Sanayi Bölgesi’nin doğumunu sağladım. Daha sonra Savaş Özaydemir’e devrettim. Savaş Özaydemir’in büyük hizmetleri oldu” dedi.  Zeytinoğlu Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir’e hizmetlerinden dolayı şilt takdim etti. Özaydemir ise yaptığı konuşmada, “Evden kız verir gibiyim. OSB’yi büyüttük. Ben ustama teşekkür ediyorum. Bundan sonra OSB kendi ayakları üzerinde emin ellerde olacağından da eminim. OSB’de bize inşallah kıyıda köşe çöp kutusuna bakma görevi verirler.  Eski Meclis başkanımız dedi ki ya bu paraları biriktirdin gelecek nesil yiyip bitirecek dedi. Aldığımızın tam 150 mislini devrediyoruz. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

HİZMET İÇİN BURADAYIZ

Daha sonra Başkan adayı Celalettin Kesikbaş, kürsüde yaptığı konuşmada hiçbir şekilde propaganda yapmayacaklarını belirtti. Kesikbaş, “Söyleyeceğimiz her şeyi 9 aylık süreçte söyledik. Bundan sonrada söylemeye devam edeceğiz. Çok konuşmacağız. 1967 Eskişehir Alınca doğumluyum. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bitirdim. Sanayici olmak üretmek en büyük hayalimdi. Buna muafak oldum. Listemizi yaparken Eskişehir’den bir kesit yapmaya çalıştık. İyi niyetlerimizle Eskişehir’e ve vatanımıza hizmet için buradayız. Başka hiçbir gayemiz yok. Şuan Eskişehir’de yatırımı olan Türkiye’nin neresinden gelirse gelsin bizim için Eskişehirlidir. Değerli olan budur. Bu süreçte herkese teşekkür ediyorum. Eskişehir kazansın, Türkiye kazansın Allah mahcup etmesin” dedi.

İLİM BİLGİ TERCÜME İLE DEĞİL, TECRÜBEYLE OLUYOR

EOSB Başkanı Nadir Küpeli ise, “Biz Türkler ruhen demokrat doğmuş bir milletiz. Bende Celalettin Bey gibi propaganda yapmayacağım. OSB’nin kurulduğu 46 yıl olmuş emeği geçenlere çok teşekkür ederim.  Bize öyle güzel bir bölge bıraktılar ki ne kadar teşekkür etsek azdır. Ankara’dan sürekli bölgemizi ziyarete gelenler olduğunda örnek olduğunu belirtmek isterim. 3 Ağustos’tan beri sizleri ziyaret ettik. Bu seçim sürecinde her hangi bir olumsuzluk olmadan bir birbirimizle konuştuk. Aklımızda olumsuz bir şey yok. Herkes bizim için birinci derecede insandır. Celalettin beye de teşekkür ederim bu seçim sürecinde kırmadan dökmeden bir süreç yönettiği için kendisine beyefendiliğine. Bizler buradayız. Sizlerin sesiniz olmaya devam edeceğiz. İlim bilgi tercüme ile değil, tecrübeyle oluyor bu çok önemli. 26 Temmuz’da biz görevi aldığımızdan sonra bölgemizdeki sanayiciler hiç topallama gördüler mi? Hiç aksama oldu mu? Olmadı. Bizde ilave işler de vardı. Hem seçime hazırlanmak hem de bölgemizde bütün sanayicilerin işlerini halletmek. 7/24 bunları çalışarak çözdük. Bundan sonra dostluk kardeşlik kazansın”  diye konuştu. Konuşmaların ardından seçimlere geçildi.  Seçimlerde 550 firma yetkilisinin oy kullanacağı belirtildi. Seçimler ilk olarak Küpeli ve Kesikbaş’ın oy kullanmasıyla başladı.   Oy sandığının açılmasıyla birlikte kullanılan 497 oydan 495’inin geçerli olduğu belirtildi. Buna göre 250 oy alan Nadir Küpeli EOSB’nin başkanı seçildi. 245 oy alan Kesikbaş ise seçimi kaybetti.  (Kaan Özcan)

Nadir Küpeli Başkanlığı’ndaki Eskişehir Organize Sanayi Odası Organize Sanayi Bölgesi Yeni Yönetim Kurulu listesi şu isimlerden oluştu:

Asil Üyeler

Nadir Küpeli

Metin Saraç

Yavuz Ayva

Serkan El

Denetim Kurulu asil üyeler

Hikmet Çetin

Samet Özkaya

OSBÜK Asil Delegeler

Nadir Küpeli

Metin Saraç

Savaş Özaydemir

Furkan Ay

Mustafa Gönenli 

  SİYASET HABERLERİ
Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri Seyitgazi’de bi..
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
HABER ARŞİVİ
Yukarı