istanbul escort

HABER AKIŞI

İlçeye gitti isyan etti!

 Tarih: 28-10-2019 04:00:00

CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Günyüzü ilçesinde kaymakamdan, imama çoğu kamu kurumunda ya vekaletle hizmet verildiğini ya da hiç hizmet verilmediğini belirtti.

Geçtiğimiz hafta ziyaret ettiği Günyüzü’ne ilişkin izlenimlerini TBMM gündemine taşıyan CHP Eskişehir Milletvekili Çakırözer, “6 bin 127 nüfuslu Günyüzü ilçesinde kaymakamlık dahil çoğu kamu kurumunda ya vekaleten hizmet verilmekte ya da hiç hizmet verilmemekte. İlçe Milli Eğitim Müdürü dışında herkes görevini vekaleten yürütüyor. İlçede aylardır kaymakam yoktu. Kaymakamlık staj yeri gibi kullanılıyordu. Daha dün atama yapıldı. Ama diğer tüm müdürlükler yine vekillerle iş görüyor. Kaymakamın yazı işleri müdürü vekil. Mal müdürü yok, vekil. Tarım müdürü yok, vekâletle yürüyor. Nüfus müdürü yok, vekâletle yürüyor. Emniyet müdürü yok, trafik polisi vekâleten bakıyor. Millî Emlak müdürü yok, haftada bir gün Eskişehir'den bir memur gelip vekâleten işleri yürütüyor. İşlemler haftalarca, aylarca uzuyor. Bu nedenle hem devleti hem de vatandaşı zarara uğratıyor” dedi.

İMAM BİLE VEKİL

İlçenin en büyük köylerinden olan Ayvalı ve Çardaközü köylerinde imam bile olmadığına dikkat çeken Çakırözer, “İlçemizin en büyük köylerinden olan Ayvalı ve Çardaközü'nde imam yok. Atanmış imam yıllardır yurtdışında. Kimsenin ilgilendiği yok. Geçen hafta bu köylere vekil imamlar atandı. Bakalım gelip de görevlerini yapacaklar mı?” dedi. Sağlık hizmetindeki eksikleri de vurgulayan Çakırözer, “Hastane var, kadın doğumcu yok. Yurttaşlarımız doğumlar için Polatlı’ya gitmek zorunda kalınıyor. Bir ilçeyi bu kadar öksüz bırakmak vicdana sığmaz” dedi. 

  GÜNDEM HABERLERİ
TBMM HEYETİ ÜNİVERSİTEDE TBMM HEYETİ ÜNİVERSİTEDE TBMM Bilişim Teknolojileri Bağımlılığıyla Mücadele Araştırma Komisyonu üyeleri, ..
Gençlerin yanındayız Gençlerin yanındayız MÜSİAD Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan Duman beraberinde Başkan Yardımcıları Gökh..
YAZIKLAR OLSUN! YAZIKLAR OLSUN! Göztepe Mahallesi’nde bulunan 75.Yıl Parkı’na Odunpazarı Belediyesi’nin gençleri..
Sarıcakaya şuranın yıldızı Sarıcakaya şuranın yıldızı AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Ankara Ticaret Odası C..
HABER ARŞİVİ
Yukarı