HABER AKIŞI

İhracatçıya Eximbank müjdesi

 Tarih: 06-11-2019 04:00:00

İhracat sektörünün finansman gereksinimlerini karşılayan Türk Eximbank diğer adıyla Türkiye İhracat Kredi Bankası, Eskişehir sanayinin gösterdiği performans nedeniyle ilk şubesini Eskişehir Sanayi Odası binası içerisinde açacak.

Banka bugüne kadar temsilcilik kanalıyla Eskişehir’de gösterdiği faaliyetlerini 1 Kasım 2019 tarihli 120 sayılı Yönetim Kurulu kararı ile şube olarak devam etmesine karar verdi. Söz konusu gelişmenin Eskişehir’de üreten sanayiciler ve ihracatçılar için önemli bir müjde olduğunu işaret eden Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Yaptığımız yoğun çalışmalar ve işbirlikleri sayesinde üyemiz sanayicilerimiz ve ihracatçılarımızın işlerini kolaylaştıracak bir gelişme yaşıyoruz. Hazırlıklarının 1 haftaya kadar bitirileceği, açılışın en kısa zamanda yapılacağını Türk Eximbank ilk şubesini Odamız binasında açarak hizmet vermeye başlayacak. Bu şüphesiz bizler için çok büyük bir müjde olmuştur. Bundan sonra Odamız binasında hizmet verecek olan Türk Eximbank, üye sanayicilerimiz ve ihracatçılarımıza daha yakın olacak” dedi. Türk Eximbank’ın ülkemizdeki ihracatın kurumsallaşmış tek asli destek unsuru olduğuna değinen ESO Başkanı Kesikbaş, ESO Binası içerisinde açılacak şube ile birlikte, ihracatın geliştirilmesine, ihraç edilen mal ve hizmetlerin çeşitlendirilmesine ve ihraç mallarına yeni pazarlar kazandırılmasına destek olunacağına vurgu yaptı. (Özdemir Uçak)

  GÜNDEM HABERLERİ
YENİ NORMAL HIZLI BAŞLADI YENİ NORMAL HIZLI BAŞLADI Eskişehir’de koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında kapalı olan işletmeler..
Otogarda hareket var Otogarda hareket var Koronavirüs tedbirleri sonrasında normalleşme dönemine girilmesi ile birlikte aç..
Basına paket şart Basına paket şart CHP’nin gazeteci kökenli Milletvekili Utku Çakırözer’in hazırladığı Mayıs ayına ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı