HABER AKIŞI

HER YIL 300 YENİ LÖSEMİ

 Tarih: 28-10-2019 04:00:00

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle Odunpazarı Belediyesi’nde eğitim toplantısı düzenledi. Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştiren toplantıya çok sayıda personel katıldı. Eğitimi LÖSEV Eskişehir aktif iletişim sorumlusu Büşra Şan verdi. Odunpazarı Belediyesi personelinehalk arasında kan kanseri olarak da bilinen lösemi ve belirtilerini anlatan Şan, LÖSEV’in bu alanda yaptığı çalışmalar konusunda da bilgi verdi. Löseminin günümüzde erken teşhis ve düzenli ilaç kullanımıyla, tansiyon ve şeker hastalığı gibi ilaçla tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu ifade eden Şan, Türkiye’de her yıl 300 yeni hastaya lösemi teşhisi konulduğunu söyledi. Asıl ulaşmak istedikleri noktanın umut olduğunu vurgulayan Şan, “Lösemili çocuklar için umut ve moral çok önemli. LÖSEV, maddi imkânsızlıklardan insanlar hayatını kaybetmesin, bu tedavi kimse için bir lüks olmasın kurulan bir vakıf. 21 yıldır da lösemili çocukların yanında olmaya çalışıyoruz” dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
HEDEF MİLLİ YHT PROJESİ HEDEF MİLLİ YHT PROJESİ Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ'ı..
Esnaf turist bekliyor Esnaf turist bekliyor Eskişehir’in önemli turizm merkezlerinden biri olan tarihi Odunpazarı Bölgesi es..
Tepebaşı normale hazır Tepebaşı normale hazır Tepebaşı Belediyesi’ne bağlı kreşlerde ve çocuk merkezlerinde görev yapan person..
HABER ARŞİVİ
Yukarı