HABER AKIŞI

HER ŞEY ÇOCUKLAR İÇİN

 Tarih: 06-01-2018 04:00:00
Tepebaşı Belediyesi tarafından Prof. Dr. Türkan Saylan Erken Çocukluk Eğitim Merkezi’nin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Ömerağa Mahallesi’nde düzenlenen açılış törenine Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP İl Başkanı Sinan Özkar, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Şube Başkanı Sevgi Akmen, belediye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış töreni öncesinde Başkan Ataç bir konuşma yaparak, “Çocuk deyince benim aklıma gelen insanlardan bir tanesi rahmetli Türkan Saylan idi... Kız çocuklarına olan o sevgisi, kardelenler olarak nitelendirdiği çocuklarımıza bütün gücüyle destek vermesi olağan üstüydü. Türkiye’nin daha çok çok Türkan Saylanlara ihtiyacı var. Bu merkezimizi özellikle Ömerağa Mahallemizi düşünerek yaptık. Belediyemizin tek noksanı kreş olmamasıydı. Çocuklarımıza ne yapsak haklarıdır. Türkiye’nin geleceğini onlarla hazırlayabiliriz. Bundan sonra özellikle Yaşam Köyü’nde ikinci bir kreş hazırlıyoruz. Sayıları artarak devam edecek. Çocuğun olduğu yere bütün aile giriyor. Bugün bile ne kadar kalabalık bir ortam var. Sokak arasında bir yer ama insanların bu tür tesislere ne kadar ihtiyacı olduğunu ve önemsediğini görüyoruz.   Çocuklarımızın geleceği adına sevgili Türkan Saylan’ın aydınlığı altında, aydın insanların yetişmesi adına dileklerim var. Şehrimize hayırlı olsun. Gelecekte açacağımız kreşlerde, tesislerde her zaman çağdaş ve aydınlık eğitimin yanında olduğumuzu ifade etmek isterim” diye konuştu.

OYUNLAR OYNADILAR

Ardından konuşan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Şube Başkanı Sevgi Akmen ise “Öncelikle Türkan Saylan ailesi adına, daha sonra ÇYDD Genel Başkanı ve genel merkezi adına, ÇYDD’nin yüzün üstündeki şubesi ve binlerce üyesi adına, Türkan Saylan’ı sevenler adına bir kez daha başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu merkez aslında ÇYDD ve Türkan Saylan ile çok örtüşüyor. Çünkü biliyorsunuz, Türkan Saylan ömrünü eğitimde fırsat eşitliğini yakalayamayan kız çocuklarına adadı. Bu merkezde de 2-5 yaş arasındaki kız çocukları eğitilecekler ve hepsi de aydınlanmanın bir neferi olacaklar. İyi ki Türkan Saylan çalıştı, iyi ki projeler üretti. İyi ki de belediye başkanımız böyle bir merkezle çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasına katkı sağladı” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından merkezin açılış kurdelesi coşku ile kesildi ve katılımcılar Prof. Dr. Türkan Saylan Erken Çocukluk Eğitim Merkezi’ni gezdi. Başkan Ataç daha merkezdeki incelemelerin ardından çocuklarla birlikte oyun oynadı. Törene katılan davetliler, Başkan Ataç’a kazandırdığı tesisten ötürü teşekkürlerini iletti. 

  SİYASET HABERLERİ
Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri Seyitgazi’de bi..
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
HABER ARŞİVİ
Yukarı