HABER AKIŞI

Hedefimiz temiz çevre

 Tarih: 28-01-2020 04:00:00

Tepebaşı Belediyesi’nin okullarda gerçekleştirdiği çevre bilinci konulu eğitimler sürüyor. 2010 yılından bu yana düzenlenen eğitimlere, toplam 23 bin 31 öğrenci katılım gösterdi.

Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından her yıl okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen çevre bilincini geliştirme amaçlı eğitimler, okul yönetimleri ile belirlenen program çerçevesinde devam ediyor.Günümüzde, doğal kaynakların yeterliliği giderek azalırken; Tepebaşı Belediyesi de atık yönetimi ve atık bilincinin sağlıklı ve doğru bir şekilde oluşturulabilmesi ve çevre sorunlarının çözümlenebilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda düzenlenen çevre eğitim programlarında çevresel problemler, sıfır atık, ambalaj atıkları, atık piller, tekstil atıkları, bitkisel atık yağların geri dönüşümü ve bertaraf edilmesi,  enerji verimliliği, küresel iklim değişikliği, karbon ayak izi ve belediye faaliyetleriyle ilgili konulara yer veriliyor. Ayrıca talep eden okullar ve öğrenci gruplarıyla, Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda Besin Ağı ve Ekosistem, Oyunla Kodlama, Oyunlarla Geri Dönüşüm, Pastil Yapımı, Sürdürülebilir Ekolojik Şehir Tasarımı, Teraryum ve Küresel Amaçlar atölyeleri yapılıyor.Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkililerinin verdiği bilgilere göre 2010 yılından bu yana 227 okuldan, 23 bin 31 öğrenci çevre eğitim programlarına katıldı. Öte yandan Tepebaşı Belediyesi’nin, geri dönüşüm bilincinin aşılanması amacıyla düzenlediği teknik geziler kapsamında ise 53 okuldan 2 bin 486 öğrenci Tepebaşı Belediyesi’nin ambalaj atıklarının toplatılması işini yürüten AK Geri Kazanım Tesisini yerinde görme imkanı buldu. 

  GÜNDEM HABERLERİ
15 yıl sonra YENİDEN! 15 yıl sonra YENİDEN! Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Kızılinler-Eşenkara Kür Merkezi Projesi ..
  SİYASET HABERLERİ
CHP’de Taşel kazandı CHP’de Taşel kazandı CHP Eskişehir 37. Genel Kurulu’nda 4 aday yarışırken çarşaf liste yapılan seçimd..
HABER ARŞİVİ
Yukarı