istanbul escort
HABER AKIŞI

"Hayır diyebilirim"

 Tarih: 22-07-2018 04:00:00

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) ve Bilecik Belediyesi ortaklığıyla düzenlenen "Hayır Diyebilirim" programı kapsamında 6-16 yaş grubu çocuk ve gençlere mahremiyet anlatıldı. BŞEÜ Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğretim görevlileri Hatice Ecem Gezer ve Esra Ayeş Aslan tarafından Bilecik Belediyesi Yaz Spor Okulları'na devam eden çocuk ve gençlere eğitim verildi. Eğitimlerde, "Bedenim bana aittir, dokunulması yasak olan yerlerim, fiziksel baskıya direnme gücü, vücudum görünmemeli, tuvalette benden başkası olmamalı, soyunurken ve giyinirken yalnız olmalıyım, kişisel alanlara saygı, hayır diyebilirim, internette sınırlarım, önemli telefon numaralarını biliyor muyum? ve tehlike anından neler yapmalıyım?" başlıkları altında çocuklara önemli bilgiler aktarıldı. Manken bebek ile çocuklara istismar sırasında neler yapılması gerekildiği de görsel olarak anlatıldı. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BÖLGE HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
ESKİŞEHİR’E TERMAL MÜJDE ESKİŞEHİR’E TERMAL MÜJDE Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Eskişehir’de gün boyu bir dizi etkinliğe katıldı. K..
Fuhuşta dev baskın Fuhuşta dev baskın Eskişehir Emniyet Müdürlüğünce 5 ilde eş zamanlı gerçekleşen 'Bal Tuzağı 4' adlı..
Ataç’ın gurur projesi Ataç’ın gurur projesi Tepebaşı Belediyesi'nin özel gereksinimli bireyleri toplumla bütünleştirmek amac..
Adaya tam destek Adaya tam destek Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büy..
HABER ARŞİVİ
Yukarı