HABER AKIŞI

"Hayır diyebilirim"

 Tarih: 22-07-2018 04:00:00

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) ve Bilecik Belediyesi ortaklığıyla düzenlenen "Hayır Diyebilirim" programı kapsamında 6-16 yaş grubu çocuk ve gençlere mahremiyet anlatıldı. BŞEÜ Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğretim görevlileri Hatice Ecem Gezer ve Esra Ayeş Aslan tarafından Bilecik Belediyesi Yaz Spor Okulları'na devam eden çocuk ve gençlere eğitim verildi. Eğitimlerde, "Bedenim bana aittir, dokunulması yasak olan yerlerim, fiziksel baskıya direnme gücü, vücudum görünmemeli, tuvalette benden başkası olmamalı, soyunurken ve giyinirken yalnız olmalıyım, kişisel alanlara saygı, hayır diyebilirim, internette sınırlarım, önemli telefon numaralarını biliyor muyum? ve tehlike anından neler yapmalıyım?" başlıkları altında çocuklara önemli bilgiler aktarıldı. Manken bebek ile çocuklara istismar sırasında neler yapılması gerekildiği de görsel olarak anlatıldı. 

  GÜNDEM HABERLERİ
ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA TÜMSİAD ve ESO işbirliği ile düzenlenen büyükelçiler buluşması için 23 Afrika ül..
Genç çiftçilere destek Genç çiftçilere destek Günyüzü'nde Genç Çiftçi projesi kapsamında dağıtılan 170 küçükbaş hayvan sahiple..
Alp ailesinin anne acısı Alp ailesinin anne acısı Gazetemiz Köşe Yazarlarından Vedat Alp’in annesi Müşerref Alp hayata gözlerini y..
Han’ı mutlaka  alacağız Han’ı mutlaka alacağız AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ilçe ziyaretlerine ve..
  SİYASET HABERLERİ
İlçeler TBMM’ye gitti İlçeler TBMM’ye gitti Eskişehir İlçeleri Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, CHP Milletvekilleri Dr. J..
HABER ARŞİVİ
Yukarı