istanbul escort
HABER AKIŞI

‘Hayatı Bağışla’ paneli

 Tarih: 11-11-2018 04:00:00

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sağlık Yüksekokulunda “Hayatı Bağışla” konulu panel düzenlendi. Panele Bilecik İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serkan Kadir Keskin, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Fadime Özdemir Koçak, Şeyh Edebali Üniversitesi hocaları, İl Sağlık Müdürlüğü personeli sağlık çalışanları, Bilecik İl Müftülüğü çalışanları ve öğrenciler katıldı. Üniversitede gerçekleşen panelde açılış konuşması yapan Bilecik İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Serkan Kadir Keskin, doku naklinin tüm dünyada olduğu gibi ülkede de önemli sağlık sorunlarından birisi olduğunu belirtti. Keskin, “Ülkemizde her yıl 3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası kutlanmaktadır. Tedavisi sadece organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıklar tüm dünyanın olduğu gibi ülkemizin de önemli sağlık sorunlarından biridir. Yasal desteğe sahip olmasına rağmen organ ve doku nakli hizmetlerinin geliştirilmesinde en önemli husus organ ve doku bağışının temini, bu bağışın artırılması için kamuoyunda bu konudaki bilgi eksikliğinin giderilmesi, organ bağışı bilincinin geliştirilmesi ve halkın organ ve doku bağışı konusunda teşvik edilmesi gereklidir” dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BÖLGE HABERLERİ
  SİYASET HABERLERİ
Malıç’ta müjdeler verdi Malıç’ta müjdeler verdi Burhan Sakallı, ilçe ziyaretlerine Mihalıççık ile devam etti. Sakallı’ya Mihalıç..
Kardeşlik bozulmayacak Kardeşlik bozulmayacak AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Yıldıztepe Mahallesind..
HABER ARŞİVİ
Yukarı