HABER AKIŞI

HASTANEYİ ARATMAYACAK

 Tarih: 17-01-2018 04:00:00
İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge, Eskişehir’in en büyük mahallesi olan Emek Mahallesi’ne Sağlıklı Yaşam Merkezi açıldığını söyledi.

Özdemir UÇAK-

Eskişehir’in 50 bine dayanan nüfus yoğunluğu ile en büyük mahallesi olan Emek Mahallesi’nde hizmet veren Eskişehir Devlet Hastanesi Semt Polikliniği yeni binasına geçiyor. Ertaş Caddesi Küçük Sanayi Sitesi yakınındaki poliklinik dar ve asansör olmaması nedeniyle hastalara zor anlar yaşatıyordu. Poliklinik hem daha geniş bir binaya taşındı hem de hastane gibi hizmet vermek üzere düzenlendi. Semt Polikliniği yeni adıyla Odunpazarı 1 Nolu Sağlıklı Yaşam Merkezi olarak hizmete açıldı.

YAYGIN HİZMET AĞI

Bilge, “Emek Semt Polikliniğini taşıyoruz. Daha geniş ve güzel bir binada hizmet verecek. Poliklinik hizmetleri daha iyi verilecek. Bir gün olan poliklinik 5 güne çıkaracağız. Bu da poliklinik sayısını artıracak. Mesela Fizik Tedavi Polikliniği yoktu haftanın her günü olacak. Kadın Doğum, Kulak Burun Boğaz, Çocuk Hastalıkları, Göz, Dahiliye gibi bölümler her gün hizmet verecek. Bu şekilde açıkçası Emek tarafındaki halkımıza hizmeti daha yaygın vermeyi amaçlıyoruz. Mevcut yerde asansör yoktu burada bu açıdan da bir sorun olmayacak. Hem hastalarımız, hem çalışanlarımız için daha güzel bir ortamda yeni bir binada hizmet verecek” dedi.

SON HALİNE BAKILIR

Şehir Hastanesi’nin açılmasından sonra Semt Polikliniklerinin ne olacağı sorusuna ise İl Müdürü Bilge, “Onunla ilgili mevcut hastaneler yani Eskişehir Devlet Hastanesi ve Yunus Emre Devlet Hastanesi’nden bir bölümün taşınmasından sonra yeniden değerlendirilir. Devam da edilebilir belki poliklinik azalabilir ama şu anda hizmet vermeye devam edecek” diye konuştu. Bilge son olarak sağlıkta hizmeti daha yaygınlaştırmak için çalıştıklarını sözlerine ekledi. Yeni merkez Emek Mahallesi Ziya Gökalp Caddesi No:42 1.kattaki yeni yerinde hizmet vermeye başladı. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
GELECEĞE  DEĞER KATTIK GELECEĞE DEĞER KATTIK Atık oluşumu ve israfın önlenmesine yönelik seminer düzenlendi. Vali Çakacak; "..
ÖNCELİĞİMİZ GÜVENLİK ÖNCELİĞİMİZ GÜVENLİK Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, il ve ilçelerde bulunan, insanların can ve ma..
Karaca ailesinin anne acısı Karaca ailesinin anne acısı Hayatını kaybeden Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Eskişehir Gazeteciler Cemiy..
Görevimiz şehre hizmet Görevimiz şehre hizmet Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, “Üniversiteler..
  SİYASET HABERLERİ
İlçeler TBMM’ye gitti İlçeler TBMM’ye gitti Eskişehir İlçeleri Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, CHP Milletvekilleri Dr. J..
HABER ARŞİVİ
Yukarı