HABER AKIŞI

Hastalık üretiliyor biz tüketiyoruz

 Tarih: 22-01-2018 04:00:00

Eskişehir Kent Konseyi, özellikle hastalıklar ve gıda endüstrisi arasındaki ilişkiler ile ilgili araştırmalarıyla ses getiren ünlü Onkolog Dr. Yavuz Dizdar’ı Eskişehirlilerle buluşturdu. Çevre Sağlık ve Enerji Çalışma Grupları ortaklığından düzenlenen “Sürdürülebilir Enerji ve Sağlıklı Yaşam” adlı konferans Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da Dr. Yavuz Dizdar tarafından verildi. Konferansın açılış konuşmasını yapan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Dizdar’ı ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Sağlıklı yaşamın ve beslenmenin doğal tarım ile hayvancılık ile sürdürülebileceğini ifade eden Akçasoy “ Gıda konusunda dışa bağımlı olmamak, sağlıklı beslenmek için topraklarımıza sahip çıkmalıyız” dedi.

BİLİMLE ALAKASI YOK

Açılış konuşmasının ardından başlayan konferansta, Dr. Yavuz Dizdar, hastalıkların artmasının nedenlerinin sorgulanması gerektiğini vurguladı. Kanser, obezite gibi hastalıkların artmasına paralel olarak hastane inşaatlarının da arttığına dikkat çeken Dizdar  “Nedenlerini mutlaka sorgulamalıyız. Sizler dışında bu mücadeleyi ciddiye alan yok. Ucuz, raf ömrü fazla, GDO’lu vs. denir ama kimse nedir, ne içindir demez" diye konuştu. “Hastalıklar endüstri tarafından üretilmekte ve bizler tarafından da tüketilmektedir” diyen Dizdar, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Mevcut sistemin bilimle alakası yoktur. Bizim amacımız farklı bir şeyler anlatmaktır. Yeni iş gücümüz kimyasallar ve makineler, gıda otomatları. Artık banka işlemleri, alışverişler, oyunlar, eğitim hepsi kabaca kimyasallaşmış, motorlaşmış diyebiliriz. Doğal olarak bunun sonucu tümör, hastalık olacaktır.” 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA TÜMSİAD ve ESO işbirliği ile düzenlenen büyükelçiler buluşması için 23 Afrika ül..
Genç çiftçilere destek Genç çiftçilere destek Günyüzü'nde Genç Çiftçi projesi kapsamında dağıtılan 170 küçükbaş hayvan sahiple..
Alp ailesinin anne acısı Alp ailesinin anne acısı Gazetemiz Köşe Yazarlarından Vedat Alp’in annesi Müşerref Alp hayata gözlerini y..
Han’ı mutlaka  alacağız Han’ı mutlaka alacağız AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ilçe ziyaretlerine ve..
  SİYASET HABERLERİ
İlçeler TBMM’ye gitti İlçeler TBMM’ye gitti Eskişehir İlçeleri Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, CHP Milletvekilleri Dr. J..
HABER ARŞİVİ
Yukarı